ضرورت ایجاد خطوط تلفن ثابت در مسکن مهر البرز

ضرورت ایجاد خطوط تلفن ثابت در مسکن مهر البرز

http://www.bananews.ir/وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به ضرورت افزایش خط ثابت تلفن در استان البرز تاکید کرد و گفت: با توجه به افزایش جمعیت این استان، شرکت مخابراتی باید برای ایجاد خطوط تلفن ثابت به ویژه در مسکن مهر برنامه‌ریزی کند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irمحمود واعظی در جلسه شورای اداری استان البرز که با حضور امام جمعه کرج، نمایندگان مردم کرج در مجلس شورای اسلامی، استاندار البرز و مسئولان دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، ضمن تاکید بر همدلی بین قوا و مسئولان دولتی اظهار کرد: دولت یازدهم برای تحقق شعار سال تا کنون گام های مثبتی برداشته است اما قطعا تحقق این هدف بدون پشتیبانی ملت به درستی عملیاتی نمی‌شود لذا از مردم انتظار داریم که با تمام توان از دولت حمایت کنند.

وی افزود: دولت یازدهم دو هدف اساسی را مد نظر قرار داده که تامین معیشت مردم از جمله این اهداف است. خوشبختانه دولت طی دو سال گذشته توانسته تورم ۴۰ درصدی را به ۱۶ درصد برساند. از سوی دیگر رتبه کسب و کار را ۲۲ درجه ارتقا دهد که این مهم نوید بخش امید برای رفع مشکلات اقتصادی مردم است.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: البته اقدامات صورت گرفته از سوی دولت با آنچه که در شان مردم است به میزان قابل توجهی فاصله دارد اما دولت سعی کرده با اجرای طرح تحول سلامت و بیمه تا حدی بار اقتصادی را از دوش مردم بردارد.

واعظی ساماندهی روابط خارجی را دومین هدف دولت تدبیر و امید دانست و گفت: ایران در دنیا از جایگاه ویژه ای برخوردار است که برقراری رابطه با کشورهای دیگر می‌تواند تاثیر بسزایی در رونق کشور داشته باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات داد: امروز کشورهای منطقه به این نتیجه رسیده‌اند که حل بحران یمن، عراق و سوریه بدون همکاری ایران غیرممکن خواهد بود که این مهم از جایگاه ویژه ایران در میان کشورهای منطقه نشأت می‌گیرد.

وی در ادامه از فعالیت تیم مذاکره کننده هسته‌ای سخن به میان آورد و گفت: تیم مذاکره کننده هسته‌ای پیرو منویات مقام معظم رهبری است و تمام فعالیت‌هایش را در چارچوب قانون ساماندهی می‌کند.

این مقام مسئول اضافه کرد: تیم مذاکره کننده هسته‌ای سربازان خط مقدم دیپلماسی کشور هستند و در مقابل دنیا قد علم کرده‌اند. متاسفانه عده ای به علت ناآگاهی در حق فرزندان این نظام جفا می کنند و سعی دارند شرایط را به گونه‌ای رقم بزنند که اقدامات تیم مذاکره کننده را زیر سوال ببرند.

وی تصریح کرد: کارشکنی و ایجاد فضای مشوش از سوی این افراد تاثیری بر روند فعالیت تیم مذاکره کننده نمی‌گذارد؛ چرا که آنان از حمایت رهبری و مردم برخوردار هستند.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود به موقعیت استان البرز اشاره کرد و گفت: البرز از لحاظ موقعیت جغرافیایی و جمعیتی جایگاه ویژه‌ای دارد لذا اگر بخواهیم این استان را به درستی مدیریت کنیم باید توسعه البرز را در جنبه‌های مختلف در دستور کار قرار دهیم.

واعظی در ادامه بر ضرورت برخورداری البرز از امکانات فناوری تاکید کرد و افزود: طی دوسال اخیر پهنای باند اینترنت در این استان هشت برابر شده و تمام روستاهای البرز دارای ارتباط است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: در حال حاضر ۱۴۴ روستای البرز از اینترنت برخوردارند که تا پایان سال همه روستاها همه روستاهای این استان به اینترنت دسترسی خواهند داشت.

این مقام مسئول همچنین بر توسعه فعالیت دفاتر پیشخوان دولت تاکید کرد و گفت: ادارات موظف هستند که بخشی از وظایف خود را به این دفاتر محول کنند. در حال حاضر ۱۵۰ وظیفه در استان البرز به این دفاتر محول شده که نسبت به ظرفیت استان رقم بسیار ناچیزی است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در پایان از حمایت و اشتغال این وزارتخانه از شرکت‌های دانش بنیانی که در حوزه فناوری اطلاعات فعالیت می‌کنند، خبر داد و گفت: وزارت ارتباطات با اعطای وام وجوه اداره شده به این شرکت‌ها گامی موثر در جهت توسعه فناوری بر می‌دارد.

 

ایسنا

    نظرات