مصلی تهران را دولت می‌سازد

مصلی تهران را دولت می‌سازد

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت مجری ساخت پروژه مصلی تهران گفت: تا کنون دولت هیچ دستوری مبنی بر واگذاری پروژه مصلی تهران به ارگان دیگری را به ما ابلاغ نکرده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irمحمدجعفر علیزاده، معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: ساخت پروژه مصلی تهران توسط سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی و عمومی که تحت مدیریت بنده است انجام می‌شود. تعیین تکلیف مدیریت پروژه مصلی نیز با شورای سیاست‌گذاری مصلی است که تا کنون هیچ دستوری از سوی دولت مبنی بر سلب مدیریت اجرا از سازمان مجری ساختمان‌ها و واگذاری به ارگان و سازمان دیگری به ما ابلاغ نشده است.

بنابراین گزارش، شهردار تهران ۲۳ فروردین ماه رسما اعلام کرد هر چند مجموعه مصلی تهران مشکلات فراوانی داشته و در طول سال‌های گذشته اقدامات صورت گرفته به منظور تکمیل آن نتوانستند چندان با اهداف ابتدایی در نظر گرفته شده هماهنگ شوند اما شهرداری قبول کرده با ورود مستقیم به ساخت این مجموعه بسیار بزرگ این اثر فرهنگی را به عنوان یک یادگار بزرگ از خود به جا گذارد.

این صحبت‌های قالیباف در حالی مطرح شد که پیش از این و مانند روال تمام مجموعه‌های فرهنگی و اداری دیگر، ساخت این پروژه تحت نظارت سازمان مجری ساختمان‌ها و تاسیسات دولتی تحت نظارت وزارت راه و شهرسازی قرار داشت. در آن زمان مسئولان این سازمان اظهارات قالیباف را تکذیب کردند و روابط عمومی مصلی نیز در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که هرگونه توافق با شهرداری تهران جهت تکمیل پروژه مصلی را تکذیب می‌نماید و کندی عملیات عمرانی بخشی از پروژه مصلی، علاوه بر عدم تخصیص به موقع اعتبارات، عدم همکاری برخی از سازمان‌های مرتبط از جمله شهرداری تهران است. این درحالی است که شهردار تهران اخیرا نیز بار دیگر در سخنان خود اعلام کرده قرار است تکمیل مصلی به عهده این نهاد باشد.

هر چند مصلی تهران طبق اعلام این سازمان تاکنون قریب به ۶۳ درصد پیشرفت اجرایی داشته و کار برای تکمیل آن با سرعت ادامه دارد، اما تداوم کارهای عمرانی دراین مجموعه بسیار بزرگ در طول سال‌های گذشته و تکمیل نشدن آن برای تاریخی طولانی این مجموعه را نیز در خاطره ایرانی‌ها به عنوان محلی معرفی می کند که به نظر می رسد مسوولان هرگز برنامه‌ای برای تکمیل آن ندارند.

صحبت‌هایی که قالیباف شهردار تهران انجام داده نیز ناظر بر همین موضوع است تا شهرداری تهران به نوعی خود را ناجی این پروژه بسیار مهم معرفی کرده و اعلام کند با اختیاری که به آن داده شده در آینده نزدیک این مساله را حل خواهد کرد.

اما محمدجعفر علیزاده همان روز رسما اعلام کرد که نه تنها ادعای شهردار تهران به شدت تکذیب می شود بلکه برنامه‌های وزارت راه برای تکمیل این پروژه مانند سال‌های قبل ادامه داشته و حتی با افزایش بودجه صورت گرفته این عملیات اجرایی در سال جاری با سرعت بالاتری نیز پیگیری خواهد شد.

قالیباف ۱۸ خردادماه نیز در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه هنوز مصلی حضرت امام خمینی(ره) به شهرداری تهران واگذار نشده است، افزود: مصلی را تحویل نگرفته‌ایم و منتظر هماهنگی‌ها هستیم.

 

ایسنا

    نظرات