عدم همکاری وزارت مسکن و ارتش برای احداث آزاد‌راه تهران ـ پردیس

عدم همکاری وزارت مسکن و ارتش برای احداث آزاد‌راه تهران ـ پردیس

www.bananews.irوزیر راه و ترابری ضمن با اشاره به موانعی که از سوی ارتش در مقابل وزارت راه برای احداث آزاد‌راه تهران ـ پردیس ایجاد شده است، گفت: وزارت مسکن نیز کماکان بدهی ۲۲ میلیارد تومانی خود را برای اجرای این پروژه پرداخت نکرده و همه بار را به روی دوش وزارت راه و ترابری گذاشته‌اند.

به گزارش بنا نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، وزیر راه و ترابری در حاشیه مراسم اختتامیه نمایشگاه بزرگ راه و ترابری در جمع خبرنگاران، در خصوص زمان اتمام عملیات اجرایی آزادراه تهران - پردیس، اظهار داشت: از نظر وزارت راه و ترابری عملیات این آزادراه تقریبأ به اتمام رسیده است.

حمید بهبهانی ادامه داد: در این‌باره مشکلاتی با ارتش جمهوری اسلامی ایران داشتیم بدین ترتیب که لازم بود پلی را در ابتدای این آزاد‌راه برای ارتش بسازیم که مدت‌ها اجازه انجام این عملیات از سوی ارتش صادر نمی‌شد و مانع می‌شدند تا عملیات حفاری برای احداث این پل صورت گیرد.

وزیر راه و ترابری ادامه داد: پس از انجام عملیات حفاری، ارتش مانع پایه‌گذاری پل شد؛ حتی در مورد تیرهای بتنی پل نیز، ارتش اعلام کرد که این تیرها باید یک کیلومتر دورتر ساخته شوند.

وی با بیان اینکه با ارتش برای این آزادراه نبرد داریم، گفت: با وجود آنکه هر دستوری که ارتش داد، وزارت راه اجرا کرد، اما موانعی در اجرای کار پیش آمد؛ حتی نظر مقام معظم رهبری نیز این بود که ارتش جمهوری اسلامی ایران با وزارت راه تعامل و همکاری کند.

وزیر راه و ترابری با بیان اینکه مشکلات این آزادراه تقریبا برطرف شده است، گفت: به زودی این مسیر با افزایش هفت کیلومتری طول آن، از اتوبان شهید بابایی شروع می‌شود و به بومهن خاتمه پیدا می‌کند.

بهبهانی خاطرنشان کرد: وزارت مسکن نیز کماکان بدهی ۲۲ میلیارد تومانی خود را برای اجرای این پروژه پرداخت نکرده و همه بار خود را بر روی دوش وزارت راه و ترابری گذاشته‌اند.

 

 

    نظرات