کمک ۲۵۰ میلیاردی وزارت راه به وزارت نیرو برای خدمات زیربنایی مسکن مهر

کمک ۲۵۰ میلیاردی وزارت راه به وزارت نیرو برای خدمات زیربنایی مسکن مهر

http://www.bananews.ir/قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر از ارسال نامه آخوندی به استانداری‌ها در خصوص تامین اعتبارات روبنایی خبر داد و گفت: وزارت راه و شهرسازی به وزارت نیرو برای تکمیل خدمات زیربنایی مسکن مهر ۲۵۰ میلیارد تومان کمک کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irاحمد اصغری‌مهرآبادی گفت: وزیر راه و شهرسازی دستور داده است که از محل فروش اراضی به تامین خدمات عمومی و زیربنایی مسکن مهر کمک شود.

وی همچنین از ارسال نامه وزیر راه و شهرسازی به استانداری‌ها خبر داد و افزود: حدود یک ماه پیش آخوندی به استانداران کشور نامه‌ای ارسال کرد که بر اساس این نامه برای تامین خدمات روبنایی مسکن مهر از جمله مدرسه، مسجد و کلانتری از محل فروش اراضی آمادگی پرداخت یک سوم هزینه‌ها وجود دارد مشروط بر اینکه استانداری‌ها از محل اعتبارات استانی دو سوم باقیمانده را تامین کنند.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر ادامه داد: پیرو این نامه، از استانداران خواستیم ظرف ۱۰ روز اعلام کنند به عنوان مثال برای ساخت چند مدرسه می‌توانند کمک کنند.

مهرآبادی در پاسخ به سئوالی گفت: از ابتدای آغاز طرح مسکن مهر تاکنون مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان از محل یارانه‌های مسکن مهر به وزارت نیرو کمک کردیم و این وزارتخانه هم همکاری‌های لازم را انجام داد.

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با بیان اینکه سیاست این وزارتخانه تحویل واحدهای مسکن مهر با خدمات زیربنایی است اظهار کرد: علت افزایش تحویل واحدها در این دو سال، افزایش تامین خدمات روبنایی است و مردم رغبت بیشتری برای تحویل گرفتن واحدها دارند.

 

فارس

نظرات