خط تخریب پل‌های روستایی درپی سیلاب اخیر

خط تخریب پل‌های روستایی درپی سیلاب اخیر

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به کنترل خسارات سیل اخیر در مناطق روستایی کشور از وضعیت تعدادی از پل‌های روستایی در این نواحی ابراز نگرانی کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir سید حسین میرشفیع با بیان این مطلب گفت: خوشبختانه با اقداماتی که از سوی مسوولان ذیربط صورت گرفت، خسارات وارد آمده از سیل اخیر به مناطق روستایی به شدت کاهش یافت و جز خسارات ناشی از ریزش کوه هیچ قطع ارتباطی با مناطق روستایی کشور نداشتیم.

وی ادامه داد: البته و با توجه به دامنه‌دار بودن این سیل برخی از امکانات موجود در مناطق روستایی با خطر جدی مواجه شدند که برای کنترل آنها نیاز به اقدامات فوری و تخصیص اعتبارات لازم وجود دارد.

معاون راه روستایی وزیر راه و شهرسازی با اخطار نسبت به در خطر بودن تعدادی از پل‌های ساخته شده در مناطق روستایی اظهار کرد: سیل اخیر باعث شده پایه تعداد زیادی از این پل‌ها شسته شود و باقی‌ماندن آنها را با ابهام جدی مواجه کند. از این‌رو نیاز خواهیم داشت که نسبت به بهسازی دوباره آنها اقدامات لازم را انجام دهیم که این موضوع به تخصیص اعتبارات در نظر گرفته شده نیاز خواهد داشت.

میرشفیع ادامه داد: در این رابطه ما گزارش‌ها و برآورد‌های لازم را تهیه کرده و به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور ارائه کردیم که در حدود ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد. از این بین در سال گذشته حدود ۲۵ میلیارد تومان اعتبار تخصیص داده شد که نیاز خواهیم داشت در ماه‌های آینده این رقم افزایشی قطعی پیدا کند.

وی با ابراز نگرانی از سرنوشت این پل‌ها در صورت وقوع یک سیل جدید اظهار کرد:‌تعدادی از این پل‌های بزرگ روستایی در کشور قرار دارد که نیاز به بهسازی‌های لازم داشتند. سیل اخیر باعث شده وضعیت استحکامی این پل‌ها تا حد زیادی کاهش پیدا کند از این‌رو ما نیاز خواهیم داشت در اولین فرصت نسبت به بهسازی این پل‌ها اقدامات لازم را انجام دهیم.

میرشفیع خاطر نشان کرد: هر یک از این پل‌ها هزینه‌ای نزدیک به پنج میلیارد تومان برای بازسازی نیاز دارند تا با استحکام دوباره خطر ریزش آنها کاهش پیدا کند. در صورتی که در این اقدام تاخیر داشته باشیم، مشخص نیست چه سرنوشتی نصیب تعدادی از این پل‌های روستایی خواهد شد.

 

ایسنا

    نظرات