سالانه به ۵۰ تا ۶۰ فروند هواپیما نیاز داریم

سالانه به ۵۰ تا ۶۰ فروند هواپیما نیاز داریم

http://www.bananews.ir/سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری از درخواست سازندگان هواپیما برای همکاری با ایرلاین‌های داخلی خبر داد و گفت: ۱۰۱.۵ میلیارد دلار برای خرید هواپیمای جدید نیاز داریم.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، محمد خداکرمی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه نیاز به ورود ناوگان جدید براساس شرایط کمی، کیفی و متنوع‌سازی، اولویت‌بندی شده است، گفت: درخواست‌های زیادی از سوی سازندگان هواپیما و سازندگان تجهیزات و تعمیرات هواپیما داشتیم که در حال بررسی هستیم و باید مطابق با اولویت‌ها، نیازسنجی را انجام می‌دهیم.

وی با بیان اینکه از نظر کمی نیاز به افزایش تعداد ناوگان هوایی داریم، افزود: از نظر کیفی باید هواپیماهای ما جوان شود تا عمر ناوگان کاهش یابد، همچنین از نظر تنوع که موضوع مهمی است، باید هواپیماهایی وارد شود که قابلیت نشست و برخاست در برخی فرودگاه‌های ما را هم داشته باشد.

سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: ورود هواپیما براساس نیاز ایرلاین‌ها انجام می‌شود و به چند صورت خرید، اجاره و اجاره به شرط تملیک مورد بررسی قرار می‌گیرد.

خداکرمی با اشاره به جلساتی که از سال قبل با بخش هوایی کانادا انجام شده است، گفت: تماس‌هایی از سوی کشور کانادا داشتیم که در حال بررسی آن هستیم و درخواست کردیم که تمام پیشنهادات را به صورت بسته به ما ارائه کنند.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌های ایرانی از نظر تعمیر و نگهداری، وضعیت خوبی دارند، گفت: پیشنهادات جدید برای شرکت‌های تعمیر و نگهداری با استفاده از ظرفیت جدیدی که به وجود می‌آید، مورد بررسی قرار می‌گیرد که تاکنون هم درخواست‌هایی داشتیم.

سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص درخواست ایرلاین‌های خارجی برای پرواز به ایران، گفت: ما از درخواست ایرلاین‌های خارجی برای برقراری پرواز به ایران استقبال می‌کنیم و با چند کشور هم وارد مذاکره شدیم که جلساتی در تهران و سایر کشورها برنامه‌ریزی و هماهنگ شده است.

خداکرمی با اشاره به درخواست برقراری پرواز از کشورهایی مانند آلمان، ایتالیا، اتریش و روسیه، افزود: در خصوص سانحه هواپیمایی آنتونوف، اخیرا گزارش تکمیلی توسط مسئولان بررسی سانحه انجام شده است که این گزارش به زودی به مسئولان ذیربط فرستاده می‌شود.

وی، نقدینگی را مشکل اساسی شرکت‌ها دانست و افزود: بر اساس بررسی اولیه، ۱.۵ میلیارد دلار سالانه برای خرید هواپیماهای جدید نیاز است و ما سالانه به ۵۰ تا ۶۰ فروند هواپیما نیاز داریم.

سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به اینکه از دولت انتظار داریم تا در این زمینه نقدینگی مورد نیاز را در اختیار ما قرار دهد، گفت: هواپیماها به صورت فروش نقدی، اجاره و اجاره به شرط تملیک در اختیار ایرلاین‌ها قرار داده می‌شود.

خداکرمی در خصوص پرواز ایران – آمریکا گفت: این پرواز باید از طریق نهادهای مسئول پیگیری شود و پس از دریافت مجوز، زمینه‌سازی برای پرواز انجام می‌شود؛ ضمن آنکه ما هواپیماهایی داریم که بدون توقف می‌توانند به آمریکا پرواز کنند.

 

مهر

    نظرات