اعطای تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده به متقاضیان واجد شرایط در تهران

اعطای تسهیلات نوسازی بافت‌های فرسوده به متقاضیان واجد شرایط در تهران

http://www.bananews.ir/رئیس اداره عمران و بهسازی شهری از معرفی دو هزار و ۷۱۱ متقاضی دریافت تسهیلات نوسازی و بهسازی در سال ۹۳ به بانک‌های عامل استان خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، سید ابوالفضل میراسدا... رئیس اداره عمران و بهسازی شهری ضمن اعلام این خبر گفت : برای تحقق ماده ۱۳ و ۱۵ قانون حمایت از احیاء،بهسازی و نوسازی بافتهای فرسوده و ناکارآمد شهری و ماده ۱۲ قانون ساماندهی- حمایت از تولید و عرضه مسکن و براساس پیشنهاد مشترک معاونت محترم نظارت راهبردی رئیس جمهور و وزارت راه وشهرسازی، تسهیلات مسکن به منظور نوسازی و بهسازی مسکن در بافت فرسوده و ناکارآمد شهری، سکونتگاه های غیررسمی و حمایت از مسکن گروههای کم درآمد و زوج های جوان پرداخت می شود.

میراسدا... با اشاره به تصویب نامه هیأت محترم وزیران (مورخ ۰۸/۰۸/۹۳) که به استناد اصل یکصد و سی وهشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و در راستای اجرای مواد ۱۷۱ و ۱۷۲ قانون برنامه پنج ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران، از اعطای وام تا سقف یک میلیون و هشتصد هزار واحد مسکونی تا پایان برنامه ششم توسعه خبرداد وگفت: میزان سقف تسهیلات تأمین مسکن در کلان شهرها، پانصد میلیون ریال، مراکز استان ها و شهرهای بالای دویست هزار نفر جمعیت، چهارصد میلیون ریال و سایر شهرها سیصد میلیون ریال به شمار می رود.

وی افزود : میزان سود در نظر گرفته شده برای تسهیلات از سوی بانکها ۲۴% عقود مشارکتی و ۲۱% فروش اقساطی است که در صورت تأیید هیأت محترم دولت ۱۰ تا ۱۲ درصد از این میزان از محل یارانه ها پرداخت خواهد شد.

رئیس اداره عمران و بهسازی شهری اضافه کرد : در حال حاضر در تهران یکهزار و ۲۰۰ واحد به بانک مسکن، یکهزار و ۷۹ واحد به بانک ملی، ۱۳۶ واحد به بانک ملت، ۱۶۹ واحد به بانک سپه،۷۸ واحد به بانک رفاه کارگران و ۴۹ واحد به بانک تجارت معرفی شده اند که بالغ بر یکهزار و ۱۵۰ واحد مسکونی دیگر از متقاضیان تشکیل پرونده سال ۱۳۹۳ باقی مانده اند که در صورت ابلاغ اعتبار از سوی بانکهای عامل استان روند پرداخت تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط ( استعلام ملک متقاضی در محدوده بافت فرسوده شهری )ادامه خواهد داشت و تشکیل پرونده متقاضیان جدید نیز انجام خواهد شد.

میر اسدا... در پایان و قبل از بیان مدارک مورد نیاز برای تشکیل پرونده وام بافت فرسوده گفت : افراد متقاضی دریافت تسهیلات برای تشکیل پرونده در سال ۹۴ تا زمان اعلام ابلاغ اعتبار بانکهای عامل استان منتظر بمانند تا به محض ابلاغ اعتبار به شرکت کارگزار اداره عمران و بهسازی شهری استان مراجعه نمایند.

اطلاع رسانی از طریق سایت اداره کل راه و شهرسازی استان تهران به آدرس www.trudo.ir انجام می گیرد.

مدارک مورد نیاز جهت تشکیل پرونده وام بافت فرسوده:

نقشه۲۰۰۰/۱ جانمایی ملک تهیه شده از دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری(ممهور به مهر دفتر الکترونیک)
استعلام ملک مورد نظر از طریق سامانه تشخیص بافت فرسوده
پروانه ساختمانی (تمام صفحات)
سند ملک / املاک مورد نظر(تمام صفحات)
کارت ملی و شناسنامه مالک / مالکین( کلیه صفحات)
وکالت نامه و کارت ملی و شناسنامه(در صورت تشکیل پرونده توسط وکیل مالک/ مالکین)
اسکن رنگی از اصل کلیه مدارک فوق به صورت طبقه بندی شده بر اساس ترتیب فوق و ارائه در یک CD

 

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

    نظرات