عدم پرداخت آورده‌ها؛ مهمترین مشکل مسکن مهر پرند/ افزایش فعالیت دستگاه‌های خدمات‌رسان

عدم پرداخت آورده‌ها؛ مهمترین مشکل مسکن مهر پرند/ افزایش فعالیت دستگاه‌های خدمات‌رسان

http://www.bananews.ir/معین ویژه شهر جدید پرند، عدم پرداخت آورده‌های مردمی را مهمترین مشکل تکمیل نشدن برخی از پروژه‌های مسکن مهر در این شهر عنوان کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،  میرمحمد غراوی در این‌باره اظهار کرد: با وجود برنامه‌ریزی‌ها برای تحویل زودتر مسکن مهر پرند، شرایط را برای دستگاه‌های خدمات‌رسان تسهیل کردیم اما متقاضیان آورده خود را باید پرداخت می‌کردند که متاسفانه از زمان اعلام قیمت‌های نهایی، اکثر آنان موجودی ندارند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در یک بلوک ۲۴ واحدی، ۷ الی ۸ نفر از متقاضیان آورده خود را پرداخت نمی‌کنند که افتتاح و تحویل این بلوک‌ها با تاخیر مواجه می‌شود.

معین ویژه شهر جدید پرند از دریافت مجوزی برای حل این مشکلات خبر داد و گفت: در حال دریافت مجوزی از مجمع شرکت عمران شهرهای جدید هستیم تا بدین وسیله واحدها‌ی‌ متقاضیانی که آورده خو را تکمیل نکرده اند در بلوک‌هایی جابه‌جا کنیم که پیشرفت فیزیکی کمتری دارند.

غراوی از همکاری دستگاه‌های خدمات‌سان برای تکمیل اشتراکات آب و برق خبر داد و افزود: تعدادی از مدارس که شرکت عمران شهرهای جدید در حال تکمیل آنهاست است اوائل شهریورماه و همزمان با هفته دولت تحویل شرکت عمران شهر جدید پرند داده می‌شود. همچنین ۱۱ باب مدرسه دیگر تا دهه فجر به بهره‌برداری خواهد رسید.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید در ادامه از تعیین قیمت تمام واحدهای مسکن مهر پرند و اعلام این قیمت‌ها از طریق پیامک به متقاضیان خبر داد و درباره قیمت‌ واحدهای پروژه هسا، خاطرنشان کرد: در هسا حدود ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه آماده‌سازی به نفع متقاضیان عمل کردیم و این مبلغ توسط شرکت عمران شهرهای جدید هزینه شد.

معین ویژه شهر جدید پرند درباره واحدهای مسکن مهر مپسا، گفت: مپسا در لیست پروژه‌هایی است که مدت‌هاست واحدهای آماده دارد اما به دلیل عدم نصب اشتراکات، آماده تحویل نبود؛ شرکت‌های خدمات‌رسان قول داده بودند تا اول مردادماه تعداد سه هزار و ۳۶۴ واحد را تحویل دهند که تاکنون اشتراکات دو هزار و ۱۰۰ واحد متصل شده است.

وی به یک شیوه اشتباه در ارسال پیامک‌ها به متقاضیان اشاره کرد و توضیح داد: در گذشته پیامک‌ها گروهی برای متقاضیان ارسال می‌شد که این شیوه لغو شد؛ هم اکنون تنها برای متقاضیانی که واحدهای آماده بهره‌برداری دارند ارسال می‌شود.

در روزهای گذشته احمد اصغری‌مهرآبادی قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر از واحدهای مسکن مهر پرند بازدید به عمل آورد. وی در حاشیه این بازدید از متقاضیان خواست آورده‌های خود را به موقع تکمیل کنند تا تمام واحدهای مسکن مهر در سال جاری به اتمام رسیده و افتتاح شوند.

 

 پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

    نظرات