فعالیت ۱۲هزار تعاونی مسکن در کشور

فعالیت ۱۲هزار تعاونی مسکن در کشور

http://www.bananews.ir/مدیرکل تعاونی‌های توزیعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از فعالیت ۱۲ هزار تعاونی مسکن در سطح کشور خبر داد و گفت: مهمترین طرح مسکنی که اکنون وزارت تعاون دنبال می‌کند، طرح مسکن مهر است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، "احمد بیگدلی شاملو" اظهار کرد: آن دسته از تعاونی‌های تامین نیاز مسکن که ماموریتشان به اتمام رسیده منحل می‌شوند ولی تعاونی‌هایی که پروژه مسکن در اختیار دارند تا زمان اتمام و تحویل واحدها همچنان مشغول فعالیت هستند.

وی ادامه داد:با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تکمیل هر چه سریع‌تر مسکن مهر، مهمترین طرح مسکنی که اکنون در وزارتخانه دنبال می‌کنیم پروژه مسکن مهر است که مردم و متقاضیان بسیاری پول داده‌ و سرمایه‌گذاری زیادی در آن صورت گرفته است.

بیگدلی شاملو درباره تخریب بخشی از مسکن مهر به دلیل بنیان ضعیف و مصالح نامرغوب نیز اظهار کرد: مسکن مهر پروژه‌ای سنگین است و اگر بخواهیم مقایسه کنیم ۱۰ درصد ساختمان‌های کل کشور در طرح مسکن مهر است بنابر این ممکن است در برخی مناطق خاص استانداردهای لازم رعایت نشده باشد و این تخریب‌ها مربوط به آن مناطق باشد نه همه واحدهای مسکن مهر.

وی گفت: به طور کلی واحدهای مسکونی در سه حالت ساخته می‌شوند یا اینکه دوجانبه‌اند و تعاونی‌ها با پیمانکاران مورد تایید وزارت راه و شهرسازی مستقیما واحدها را می‌سازند یا اینکه وزارت راه و شهرسازی مستقیما با پیمانکاران طرف است و تعاونی‌ها تنها متقاضی انبوه هستند و هیچ نقشی در ساخت‌وساز ندارند بلکه آورده مردم را داده و ساخت‌وساز که تمام شود واحدها را تحویل می‌گیرند.

مدیرکل تعاونی‌های توزیعی وزارت تعاون از خودمالکی به عنوان حالت سوم نام برد و افزود: در این حالت زمین دولتی نیست و متعلق به افراد است و تنها از شرایط و تسهیلات مسکن مهر استفاده می‌شود که معمولا تعاونی یا خود وارد ساخت‌وساز می‌شود یا پیمانکار می‌گیرد که باید مورد تایید وزارت راه و شهرسازی باشد و همه اینها ملزم به رعایت اصول فنی و مقررات مصوب شورای مسکن هستند در غیر این صورت پایان کار نمی‌گیرند.

 

ایسنا

    نظرات