افزایش زمین‌خواری و کوه‌خواری در بویراحمد ودنا

افزایش زمین‌خواری و کوه‌خواری در بویراحمد ودنا

http://www.bananews.ir/مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفت: زمین‌خواری و کوه‌خواری در مناطق مختلف این استان بویژه در بویراحمد و دنا افزایش یافته است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir " سید حسین کاظمی" در نشست مبارزه با پدیده زمین‌خواری استان افزود: برخی دستگاه‌های اجرایی متولی مبارزه با پدیده زمین‌خواری به دلیل مصلحت‌گرایی تاکنون در انجام وظیفه خود سهل‌انگاری و کوتاهی کرده‌اند.

وی اظهارکرد: زمین‌های با ارزش شمال شهر یاسوج تا شمال شهر مادوان از توابع شهرستان بویراحمد توسط سودجویان و زمین‌خواران تصرف شده و منابع طبیعی در این زمینه بی‌توجهی می‌کند.

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه بیشترین تصرفات عرصه‌های منابع طبیعی در حوزه بویراحمد و دنا است، خاطرنشان کرد: هر ساله میزان تصرفات اراضی جنگلی و مرتعی در استان کهگیلویه و بویراحمد بویژه در شهرستان‌های بویراحمد و دنا افزایش می‌یابد.

کاظمی با اشاره به رفع تصرف اراضی مناطق" تل سیاه"، "اطراف رودخانه بشار" و "سرنجل‌کل" در شهرستان بویراحمد تصریح کرد: طبق گزارشات رسیده این اراضی مجددا از سوی زمین خواران و متصرفان تصرف شده است.

وی ضمن انتقاد عملکرد منابع طبیعی در زمینه مبارزه به پدیده زمین‌خواری، ادامه داد: زمین‌خواری و کوه‌خواری در مناطق مختلف این استان بویژه در بویراحمد و دنا افزایش یافته به طوری که در برخی مناطق جنگلی در لابه‌لای درختان بلوط درختان گردو و سیب کاشته شده است.

مدیرکل دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: افراد صاحب نفوذ و وابسته به برخی افراد در ادارات در تغییر کاربری زمین‌های کشاورزی بدون مجوز دخیل هستند و در زمینه زمین‌خواری نقش زیادی دارند.

کاظمی با بیان اینکه برخی ادارات بیشترین نقش را در زمین‌خواری دارند، اضافه کرد: برخی دستگاه‌های اجرایی متولی مبارزه با پدیده زمین خواری به دلیل مصلحت‌گرایی تاکنون در انجام وظیفه خود سهل‌انگاری و کوتاهی کرده‌اند.

 

ایسنا

    نظرات