زیرساخت‌های بورس مسکن آماده‌ شد/ امکان فروش مزایده‌ای ساختمان‌های دولتی از طریق بورس مسکن فراهم شد

زیرساخت‌های بورس مسکن آماده‌ شد/ امکان فروش مزایده‌ای ساختمان‌های دولتی از طریق بورس مسکن فراهم شد

http://www.bananews.ir/رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از اعلام آمادگی فعالیت بورس مسکن در هر زمان که نهادهای دولتی بخواهند واحدهای مسکونی خود را به فروش برسانند، خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، محمد فطانت در خصوص بورس مسکن اظهار کرد: در فاز اول قرار است مزایده‌های ساختمان‌های دولتی و اموال غیر منقول مازاد بانک‌ها در بورس مسکن اجرایی شود. به این صورت که زیرساختی در مجموعه بورس کالا فراهم شده تا نهادهای دولتی بتوانند واحدهای انبوه مازاد مسکونی و تجاری ـ اداری خود را از این طریق به فروش برسانند.

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار ادامه داد: امکان فروش مزایده‌ای ساختمان‌های بزرگ و واحدهای مسکونی از طریق بورس مسکن انبوه فراهم شده است اما هنوز این امکان برای فروش واحدهای خرد مهیا نیست و امکان ارتقای مجموعه اقتصاد مسکن با فروش واحدهای خرد و تک‌واحدی در بورس کالا وجود ندارد.

دبیر شورای عالی بورس در پاسخ به پرسشی در خصوص زمان اجرایی شدن بورس مسکن تاکید کرد: در حال حاضر زیرساخت‌های اجرای بورس مسکن آماده است و ما آمادگی داریم تا با هر کدام از بانک‌ها و نهادهای دولتی در هر زمانی که بخواهند واحدهای مسکونی و تجاری ـ اداری مازاد خود را از طریق بورس کالا به فروش برسانند، همکاری کنیم.

 

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

    نظرات