معاون وزیر نیرو: هیچ تصمیمی درباره تعرفه آب گرفته نشده است

معاون وزیر نیرو: هیچ تصمیمی درباره تعرفه آب گرفته نشده است

http://www.bananews.ir/معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت نیرو گفت: وزارت نیرو از دو سال پیش تعرفه‌های آب را علی‌رغم نرخ تورم افزایش نداد و تاکنون نیز شورای اقتصاد هیچ تصمیمی در این زمینه نگرفته است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irعلیرضا دائمی با بیان این‌که هنوز هیچ ابلاغ و تصمیمی در این زمینه گرفته نشده است، اظهار کرد: تصمیم‌گیری در شورای اقتصاد در حوزه رییس جمهور است و تاکنون نیز چیزی به وزارت نیرو مبنی بر قبولی بسته پیشنهادی ما ابلاغ نشده است.

وی در واکنش به خبری که در سایت دولت درباره تصمیمی‌گیری شورای اقتصاد درباره تعرفه آب منتشر شده است، گفت: من در این زمینه هیچ اطلاعی ندارم و تاکنون هیچ صحبتی در این زمینه صورت نگرفته است و باید این را از خود سایت دولت پیگیر شد.

معاون برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت نیرو با بیان این‌که هنوز پیشنهادات ما تایید و ابلاغ نشده است، اظهار کرد: در حال حاضر تمامی اطلاعات در حال بررسی است و هنوز در سازمان برنامه در این زمینه جلساتی برگزار می‌شود و به طور قطع می‌توان گفت که موضوعی به ما ابلاغ نشده است.

به گزارش ایسنا، اظهار بی‌خبری معاون وزیر نیرو از تصمیم‌ دولت درباره تعرفه آب در شرایطی انجام شده است که پایگاه خبری دولت روزگذشته از تصمیم‌گیری درباره تعرفه آب در شورای اقتصاد خبر داده بود.

جلسه‌ی شورای اقتصاد به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد. براساس گزارشی که در پایگاه خبری دولت منتشر شده، در این جلسه که وزرای نفت، نیرو، صنعت، معدن و تجارت، رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، رییس کل بانک مرکزی و رییس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی ایران نیز حضور داشتند، نماینده وزارت نیرو به ارائه توضیحاتی در خصوص دستورالعمل تعیین تعرفه های آب و فاضلاب در سال ۱۳۹۴ پرداخت که پس از بحث و تبادل نظر، تصمیمات لازم دراین خصوص اتخاذ شد.

پیشتر، معاون وزیر نیرو در امور آب از برنامه این وزارتخانه برای افزایش تعرفه آب برای مشترکان پرمصرف خبر داده و با اشاره به اینکه ۷۲ درصد مصرف‌کنندگان آب محدوده مصرف معقولی دارند، گفت: هدف وزارت نیرو از افزایش تعرفه آب برای پرمصرف‌ها، کسب درآمد نیست بلکه اعمال روش‌هایی برای کنترل مصرف بی‌رویه است.

 

ایسنا

    نظرات