سقف تسهیلات ساخت مسکن برای جوانان افزایش یافت

سقف تسهیلات ساخت مسکن برای جوانان افزایش یافت

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: بر اساس مصوبه دولت، سقف تسهیلات ساخت مسکن مهر برای جوانان از ۲۵۰ به ۳۰۰ میلیون ریال افزایش یافت.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، سید محمد پژمان در حاشیه افتتاح واحدهای مسکن مهر استان یزد افزود :با افزایش سقف تسهیلات مسکن ، مشکل نقدینگی متقاضیان مرتفع و نیازهای جوانان برای خانه دار شدن حل می شود.

وی با اشاره به اینکه مشکل اساسی در اتمام برخی واحدهای مسکن مهر در سطح کشور تامین نقدینگی است، اظهار امیدواری کرد با حمایت جدی دولت و تلاش پیمانکاران در انجام وظایف تسریع بعمل آید.
معاون وزیر راه و شهر سازی خاطر نشان کرد : در سایه برنامه ریزی و هماهنگی های لازم که توسط دستگاه های متولی و نظارت دولت صورت می گیرد مسائل واحدهای مسکن مهر حل و فصل می شود .

پژمان خاطرنشان کرد : هدف ما بسیج تمامی متولیان امر با همکاری بخش دولتی برای تامین نیازها و زیرساخت ها در ساخت و ساز واحدها و تحویل آنها به متقاضیان واجد شرایط است .

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن اظهار کرد : دولت بصورت جدی وظایف خود را در این بخش مهم انجام می دهد و از سایر دستگاه های اجرایی انتظار می رود همراهی خود را قوت ادامه دهند .

پژمان در ادامه از شهرداری ها خواست که واحدهای مسکن مهر را به عنوان بخشی از زندگی شهری جدی تر تلقی کنند و خدمات مورد نیاز را همانند سایر مناطق در اختیار مردم در این واحدها قرار دهند .

وی در خصوص مسکن اجتماعی نیز گفت : بر اساس برنامه ریزی انجام گرفته مسکن اجتماعی برای چهار دهک کم درآمد جامعه که شرایط اقتصادی خوبی ندارند پیش بینی شده است .

وی اظهار امیدواری کرد تا مناسب شدن وضعیت درآمدی کشور اهداف دولت در خصوص مسکن اجتماعی محقق و طرح ها اجرایی شود .

پژمان در ادامه در رابطه با وضعیت مسکن مهر در استان یزد نیز افزود : خوشبختانه افزون بر ۸۰ درصد واحدهایی که شروع شده طبق مقررات و شرایط به مرور تحویل صاحبان آنها شده است .

وی خاطرنشان کرد : حدود ۲۰ درصد بقیه واحدها نیز در سایه برنامه ریزی و تلاش جدی مسوولان امر و همراهی متقاضیان تا پایان سال به بهره برداری می رسد .

در مراسمی با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی عصر شنبه دو هزار و ۳۹۲ واحد مسکن مهر در استان یزد افتتاح شد.

 

ایرنا

    نظرات