دو اطلاعیه شرکت عمران پردیس درباره نحوه محاسبه قیمت واحدهای مسکن مهر

دو اطلاعیه شرکت عمران پردیس درباره نحوه محاسبه قیمت واحدهای مسکن مهر

http://www.bananews.ir/شرکت عمران شهر جدید پردیس دو اطلاعیه درباره نحوه محاسبه قیمت واحدهای مسکن مهر صادر کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir متن کامل دو اطلاعیه شرکت عمران شهر جدید پردیس به شرح ذیل است:

« باسمه تعالی

اطلاعیه ۵۳ شرکت عمران شهر جدید پردیس

با عنایت به تعیین قیمت نهایی پروژه شرکت ساختمانی کوزو و اعلام آن به متقاضیان واقع در زون‌های افتتاح شامل زون‌های ۱، ۴ شمالی و ۵، این اطلاعیه جهت تنویر افکار عمومی و اطلاع‌رسانی به متقاضیان محترم تنظیم شده است. لازم به توضیح است قیمت‌های اعلامی به متقاضیان مسکن مهر در فاز ۱۱ به مانند سایر فازهای شهر پردیس تاکنون به صورت علی‌الحساب محاسبه و اعلام شده است و محاسبه قیمت نهایی در راستای عمل به درخواست به حق متقاضیان برای آگاهی از قیمت نهایی صورت گرفته است.

شیوه محاسبه قیمت نهایی واحدهای مسکونی مهر

از هنگام ورود به مرحله تعیین قیمت نهایی، همه تلاش مدیران و دست اندرکاران شرکت عمران پردیس بر این موضوع متمرکز شده است که قیمت نهایی واحدها بر اساس یک مبنای درست و صحیح و در تداوم با اطلاعیه‌های قبلی اعلامی به متقاضیان محاسبه گردد. به عنوان مثال در اطلاعیه‌های صادر شده به شماره ۳۱ و ۳۳ در تاریخ ۱۳۹۲/۰۷/۲۲، برای انتخاب واحد در فاز ۱۱، واریز مبلغ ۷۰% سهم آورده توسط متقاضی به میزان تقریبی ۲۵۴.۰۰۰.۰۰۰ ریال علیرغم افزایش قیمت در کلیه بخش‌ها مد نظر قرار گرفته است. همچنین تلاش شده است با شفاف کردن شیوه محاسبه قیمت‌ها، به بخشی از دغدغه‌ها پاسخ داده شود. بر این اساس سهم قابل پرداخت متقاضیان بابت هزینه ساخت، آماده‌سازی، محوطه‌سازی و سایر هزینه‌های قابل محاسبه مانند بیمه، مالیات، نظام مهندسی، ترهین، صدور پروانه ساختمانی، هزینه کارگزاری و... در چارچوب‌های ذیل تعیین و نهایی شده است:

تعیین قیمت نهایی پروژه‌ها با لحاظ قراردادن قرارداد اولیه منعقد شده با سازنده و با اعمال دستورالعمل شماره ۳ ابلاغی از سوی وزارت راه و شهرسازی

کمک ۱۵ درصدی شرکت عمران شهر جدید پردیس از محل تهاتر و یا فروش اراضی در اختیار باستناد بند ۶ تصویب نامه هیات محترم وزیران به شماره ۴۹۱۷۵ت/۴۷۰۶۰ مورخ ۱۳۹۲/۰۲/۲۲ و دستورالعمل مورد تایید مقام عالی وزارت به تاریخ ۱۳۹۴/۰۶/۳۰ جهت تکمیل پروژه‌های زیربنایی، دسترسی‌ها (پل‌ها،تقاطع‌های غیر همسطح، تونل‌ها، مسیرهای دسترسی اصلی، پایدارسازی و دیوارهای حایل و..) و تامین خدمات روبنایی از جمله مراکز آموزشی‌، بهداشتی، انتظامی و غیره...

محاسبه جریمه تاخیر در تحویل واحدها به ازاء هر مترمربع و کسر آن از مبلغ قابل پرداخت متقاضی به سازنده، مطابق با قراردادهای منعقده با سازندگان

هزینه انشعابات پس از اعلام دستگاه‌های خدمات‌رسان به متقاضیان اعلام خواهد شد. لازم به توضیح است در طول اجرای طرح مسکن مهر صرفاً برای یک دوره یک ساله (سال ۱۳۹۰) با توافق فیمابین وزرای محترم وقت راه و شهرسازی و نیرو، هزینه انشعابات به میزان کمتر از یک میلیون تومان تعیین و مبنای محاسبه قرار گرفت. با انقضای زمان یاد شده، هزینه انشعابات در بسیاری از پروژه‌های مسکن مهر کشور به صورت غیر قطعی محاسبه شده و قیمت قطعی هر انشعاب در هنگام نصب توسط دستگاه‌های ذیربط اعلام می‌گردد. خوشبختانه در تعامل با شرکت آب و فاضلاب شرق تهران، هزینه انشعابات آب و فاضلاب مسکن مهر پردیس با شرایط مناسب‌تری محاسبه خواهد گردید.

در محاسبه قیمت نهایی، هزینه‌هایی مانند هزینه آسانسور بلوک‌ها (۲ آسانسور مسافر بری و باربری) پکیج، کولر و رادیاتور که در بسیاری از پروژه‌های مسکن مهر کشور به صورت جداگانه محاسبه و دریافت شده است، در قالب قیمت نهایی پیش‌بینی شده است.

در خاتمه بر این باوریم، با توجه به پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی بخش ساختمانی و ۶۵ درصدی آماده‌سازی زون‌های افتتاح، برای فراهم آمدن امکان تحویل واحدهای واقع در این زون‌ها، علاوه بر نیاز به تلاش شبانه روزی دستگاه‌های مختلف اعم از شرکت عمران پردیس، شرکت‌های سازنده و دستگاه‌های خدمات‌رسان‌، همکاری و همدلی متقاضیان محترم بویژه جهت واریز باقیمانده سهم آورده اعلامی به حساب خودشان، براساس اطلاعیه‌های اخیر درج شده در کارتابل متقاضیان در سامانه هوشمند شهر پردیس از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین در این راستا درصدد هستیم برای متقاضیانی که واریز کنونی آنان برای صدور قرارداد پیش فروش بر اساس حد نصاب اعلامی در اطلاعیه، هم اکنون، کافی می‌باشد، قرارداد پیش فروش صادر و این قرارداد جایگزین صورتجلسه تحویل واحد گردد. این برنامه برای متقاضیانی که پیش از موعد نسبت به تکمیل حد نصاب اعلامی در اطلاعیه اقدام می‌نمایند نیز در دستور کار جدی همکاران کارگزاری مسکن مهر پردیس قرار دارد.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس»

اطلاعیه شماره ۵۴ شرکت عمران شهر جدید پردیس نیز به این شرح است:

« باسمه تعالی

اطلاعیه شماره ۵۴ شرکت عمران شهر جدید پردیس

نظر به اینکه پس از صدور اطلاعیه‌های شماره ۵۰ و ۵۱ شرکت عمران شهر پردیس در تاریخ‌های ۱۳۹۴/۰۴/۲۹ و ۱۳۹۴/۰۵/۲۷ با موضوع اطلاع‌رسانی و اخطار به متقاضیانی که تاکنون حد نصاب اعلامی در فازهای مختلف شهر پردیس را تکمیل ننموده‌اند، پرسش‌هایی برای متقاضیان مسکن مهر پردیس ایجاد شده است، بنابراین توضیحات ذیل برای روشن شدن ابعاد مساله و اهداف اطلاعیه برای استحضار متقاضیان محترم ارائه می‌گردد:

همانطوریکه می‌دانیم پروژه‌های مسکن مهر در سراسر کشور از دو محل تسهیلات بانکی و آورده متقاضیان تامین مالی می‌گردد. این موضوع در خصوص پروژه‌هایی مانند پروژه‌های مسکن مهر شهر پردیس که به دلیل موقعیت خاص جغرافیایی محل اجرا ، مدیریت بر هزینه‌ها در این پروژه‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است، شرایط متفاوتی را رقم زده است. در چنین شرایطی‌، وقوع برخی موارد غیر قابل پیش‌بینی مانند تغییرات ناگهانی و فاحش قیمت‌ها و یا عدم پرداخت به موقع و متوازن سهم آورده توسط متقاضیان و یا حتی تاخیر در جذب تسهیلات بانکی‌، می‌تواند مدیریت مالی پروژه‌ها را تحت تاثیر قرار داده و به تبع آن موجب توقف عملیات اجرایی و یا تاخیر در اتمام عملیات اجرایی گردد.

در این رابطه کافی است بدانیم با وجود همکاری بی‌شائبه و صمیمانه بیشتر متقاضیان در تامین حد نصاب آورده اعلام شده، هنوز تعداد زیادی از متقاضیان محترم (نزدیک به ۱۰ هزار متقاضی ) نسبت به تکمیل حدنصاب موجودی حساب خود برای انتخاب واحد براساس اطلاعیه‌های صادر شده شماره ۳۱ و ۳۳ شرکت عمران پردیس به تاریخ ۱۳۹۲/۰۷/۲۲ اقدام نکرده‌اند. با توجه به اینکه آمار فوق به معنای آن است که در حال حاضر از هر ۷ متقاضی، ۲ متقاضی بخشی از حد نصاب آورده مورد نیاز برای انتخاب واحد را تکمیل نکرده‌اند این امر در کنار تغییر ناگهانی قیمت‌ها و دشواری محیط اجرای پروژه‌های مسکن مهر پردیس، می‌تواند از عوامل تاخیر در اتمام پروژه‌ها محسوب می‌گردد.

هدف از اطلاعیه‌های شماره ۵۰ و ۵۱ شرکت عمران پردیس، ارائه مهلت مجدد به متقاضیانی است که از زمان افتتاح حساب آنان بعضاً بیش از ۲ سال سپری شده است. عدم تکمیل حد نصاب آورده مورد نیاز از سوی این متقاضیان، ضمن ایجاد وقفه و رکود در اجرای پروژه‌ها، موجب شده است امکان تعیین پروژه و تخصیص واحد برای این افراد فراهم نگردد.

لازم به توضیح است با توجه به اینکه با پیگیری‌های مستمر و اتخاذ روش‌هایی مانند پرداخت مطالبات سازندگان از محل تهاتر اراضی، خوشبختانه پروژه‌های مسکن مهر در کلیه فازها با سرعت مناسبی در حال اجرا می‌باشند بنابراین در مرحله کنونی برای تداوم بخشیدن به سرعت پیشرفت فیزیکی و جلوگیری از رکود، پرداخت حد نصاب آورده توسط باقیمانده متقاضیان نقشی حیاتی را ایفا می‌کند.

روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس»

 

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

    نظرات