مهرآبادی: هیچ افزایش قیمتی در مسکن مهر نداریم / رجب‌صلاحی: واحد‌های ۱۰۰ و ۱۵۰ متری مسکن مهر هزینه‌های بیشتری دارند

مهرآبادی: هیچ افزایش قیمتی در مسکن مهر نداریم / رجب‌صلاحی: واحد‌های ۱۰۰ و ۱۵۰ متری مسکن مهر هزینه‌های بیشتری دارند

http://www.bananews.ir/بر اساس اعلام دو مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی و شرکت عمران شهرهای جدید، قیمت‌های مسکن مهر پردیس تنها بر اساس دستورالعمل‌های شماره یک، دو و سه اعلام شده است و هیچ افزایش قیمتی طبق این دستورالعمل‌ها در کار نیست.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir به منظور کاهش فشار مالی از دوش متقاضیان مسکن مهر، وزیر راه و شهرسازی پیش از این تاکید کرده بود که مبلغی از متقاضیان بابت خدمات زیربنایی و روبنایی دریافت نشود، این در حالیست که در گذشته بخشی از آورده‌های مردمی برای خدمات زیربنایی هزینه می‌شد.

با توجه به اینکه کلنگ مسکن مهر پردیس دیرتر از سایر شهرهای کشور به زمین زده شد، مشکلاتی پیش روی متقاضیان مسکن مهر این شهر ایجاد شد که هنوز هم در برخی موارد این مسائل از جمله در بحث قیمت‌ها ادامه دارد.

چندی پیش از طریق برخی رسانه‌ها اعلام شد که باز هم مبلغ مسکن مهر پردیس پنج میلیون تومان گران شده است، در همین‌باره احمد اصغری‌مهرآبادی قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر طی گفتگویی با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی تاکید کرد که هیچ افزایش قیمتی در پردیس لحاظ نشده چون دستورالعمل‌ شماره سه چنین اجازه‌ای را برای افزایش قیمت نمی‌دهد.

وی درباره آخرین روند تکمیل پروژه‌های مسکن مهر پردیس گفت: نسبت به دوره‌های گذشته، روند تکمیل پروژه‌ها در پردیس سرعت یافته است. باید بگویم پیش از این فاز ۸ تا حدی متوقف شده بود اما در حال حاضر در این فاز نسبت به گذشته فعالیت‌های بیشتری انجام می‌شود.

مهرآبادی اظهار کرد: حتی در شهری مثل پردیس که هزینه ساخت و سازها بسیار بالاست اجازه افزایش قیمت داده نشده است. با جلساتی که برگزار شد و بر اساس دستور کتبی وزیر راه و شهرسازی، تامین خدمات زیربنایی و شبکه‌ها از منابع داخلی شرکت عمران شهرهای جدید تامین می‌شود که هم اکنون در حال اجرایی شدن است.

اظهارات مدیرعامل شرکت عمران پردیس

حسین رجب صلاحی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس نیز در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی در همین باره‌ اظهار کرد: شرکت عمران شهر جدید پردیس، هیچ قیمتی را به صورت نهایی اعلام نکرده و در قراردادها تمام قیمت‌ها علی‌الحساب ذکر شده است.

به گفته وی، بسیاری از متقاضیان تا پایان شهریورماه مهلت خواسته‌اند که آورده خود را تکمیل کنند و عده زیادی هم پرداخت کرده‌اند.

رجب صلاحی درباره متراژهای پردیس و تاثیر میزان متراژها بر قیمت تاکید کرد: متراژهایی در فاز ۸ شهر جدید پردیس وجود دارند که مساحت آن‌ها حدود ۱۵۰ متر و این واحدها سه خوابه هستند. در این شهر متراژهای برخی واحدهای دیگر به ۱۰۰ متر می‌رسد که بر اساس هر مترمربع قیمت‌ها را تعیین می‌کنیم اما باز هم افزایش قیمتی در کار نیست؛ با این حال مسلم است که بهای واحدهای متراژ بالا بر قیمت‌ها تاثیر می‌گذارد چون ما بر اساس متراژها به پیمانکار پول می‌دهیم.

وی ادامه داد: هر کدام از این واحدهای دارای متراژ بالا معادل دو مسکن مهر هستند.

 

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

    نظرات