مسکن‌خواری و احتکار مسکن واقعیت دارد

مسکن‌خواری و احتکار مسکن واقعیت دارد

http://www.bananews.ir/رییس کانون سراسری انبوه‌سازان کشور با تایید وجود فعالیت‌های احتکار مسکن گفت: پیشنهاد ما برای ارایه وام ۱۰۰ میلیون تومانی به انبوه‌سازان که قابل انتقال به خریدار است می‌تواند از بروز سوءاستفاده‌های ناشی از احتکار مسکن در سال‌های آینده جلوگیری کند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irجمشید برزگر اظهار کرد: چندی پیش مدیران یک شرکت بازرگانی قصد خرید ساختمانی متعلق به ما را در شرایط رکود فروش داشتند اما بعد از آن‌که متوجه شدند ساختمان اداری و خدماتی است، پشیمان شدند و گفتند ما فقط واحد مسکونی می‌خریم.

وی افزود: این افراد به دنبال پروژه‌های نیمه تمام هستند که با کمترین قیمت از انبوه‌سازان بخرند و در آینده با بیشترین قیمت بفروشند که در آن صورت تولیدکننده و مصرف کننده ضرر می‌کنند و سود اصلی را دلالان می‌برند.

رییس کانون سراسری انبوه‌سازان کشور با اشاره به رکود حاکم بر بخش مسکن گفت: با وضعیت فعلی اگر فکری به حال فعالان بخش ساخت و ساز نشود تولیدکنندگان به مرور دلسرد خواهند شد. به همین خاطر ما دنبال این هستیم که تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی به انبوه‌سازان تعلق بگیرد تا شاهد سوءاستفاده برخی سودجویان ناشی از احتکار مسکن نباشیم.

برزگر روز دوشنبه در نشست خبری اظهار کرد: طبق جلسات شورای برنامه‌ریزی مسکن و ساختمان در برنامه ششم توسعه برنامه‌هایی را به دولت، وزارت راه و شهرسازی و مجلس ارائه کردیم و قرار شده تا بانکم مسکن وام ساخت مسکن تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان را افزایش دهد. البته پیشنهاد ما ۱۲۰ میلیون است اما توافق با پرداخت ۱۰۰ میلیون در مراحل نهایی خود قرار دارد. اظهاران برزگر بعدتر از سوی مسئولان بانک مسکن تکذیب شد.

 

ایسنا

    نظرات