پروژه مسکن مهر نتوانست موفق باشد

پروژه مسکن مهر نتوانست موفق باشد

http://www.bananews.ir/عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: پروژه مسکن مهر نتوانست موفق باشد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، عباس قائدرحمت اظهار کرد: قوی بودن دیپلماسی و قدرت سیاسی ایران باعث شده طرف غربی از موضع ضعف به مذاکره با کشورمان تن بدهند.

وی با بیان اینکه منویات مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی باعث شد که هزینه‎های کشور در تحریم‎ها کاهش یابد و با تمام وجود تلاش می‎شود که کشور روی پای خود بایستد.

این نماینده تصریح کرد: در کشور توانمندی انسانی، منابع، معادن و تکنولوژی و رشد علمی را هدف قرار دادیم تا بازارهای جهانی با اتکا به درون و با نگاه به بیرون تسخیر کنیم و صرفاً مصرف کننده محصولات خارجی و وارداتی نباشیم.

قائدرحمت اظهار کرد: اقتصاد کشور وابسته به نفت است و باید اقتصاد توسعه یافته باشد تا بتوانیم به کشور کمک کنیم.

وی بیان کرد: خوشبختانه در حال حاضر رشد اقتصادی افزایش یافته به گونه‎ای که از رشد منفی ۵٫۶ درصد عبور کردیم و با اعلام رشد مثبت متوجه تفاوت‎ها خواهیم شد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اضافه کرد: در حال حاضر تورم کنترل شده روی ۱۷ درصد برنامه‎ریزی شده و تا پایان سال به ۱۵ درصد می‎رسد.

قائدرحمت ادامه داد: سیاست خارجی صرفاً به دولت برنمی‎گردد بلکه همه ارگان‎های نظام را در بر می‎گیرد و نسبت به گذشته اقدامات خوبی انجام شده است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس چالش اساسی دولت یازدهم را مسئله هدفمندسازی یارانه‎ها و مسکن مهر برشمرد و با تأکید بر اینکه هدفمندسازی یارانه‎ها اقدامی حساب نشده بود و سفره‎ای گشوده شد که جمع کردن آن راحت نیست، تصریح کرد: در مورد مسکن مهر نیز بخش اعظمی از اعتبارات کشور در جاهایی که برای احداث مسکن مهر جانمایی درستی نشده بود هزینه شد و متاسفانه این پروژه‎ها تبدیل به پروژه‎های نیمه تمام شد.

وی یادآور شد: مسکن مهر کمک‎های خوبی به کشور کرده است اما با توجه به هزینه‎هایی که در بر داشته نتوانسته موفق باشد.

 

ایسنا

    نظرات