تعرفه آب ۱۵ درصد افزایش می‌یابد

تعرفه آب ۱۵ درصد افزایش می‌یابد

http://www.bananews.ir/معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: قرار است تعرفه آب افزایشی ۱۵ درصدی داشته باشد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir علی‌اصغر قانع در خصوص میزان افزایش تعرفه‌های آب گفت: قرار است که میزان تعرفه‌ها برای مشترکین پرمصرف ۱۵ درصد و برای مشترکینی که در سطح الگوی مصرف هستند ۱۰ درصد افزایش یابد که البته باید گفت این میزان پاسخگوی نیازهای صنعت آب نیست.

وی ادامه داد: متاسفانه افزایش تعرفه‌ها آنطور که باید قابل توجه نیست و می‌توان گفت برای مشترکینی که در سطح الگوی مصرف هستند در واقع با ۱۰ درصد افزایش هیچ تفاوتی ایجاد نمی‌شود.

معاون برنامه ریزی و توسعه شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با بیان این‌که در حال حاضر قیمت فروش هر مترمکعب آب ۳۰۰ تومان و قیمت تمام شده تولید ۱۰۰۰ تومان است، اظهار کرد: با توجه به فاصله بین قیمت تمام شده و میزان فروش باید گفت که این میزان افزایش مثمرثمر نیست.

قانع با اشاره به پیشنهاد خود برای رفع مشکلات صنعتی آبی کشور اظهار کرد: دولت باید در یک برنامه پنج ساله قیمت آب را برای مصرف‌کنندگان به قیمت تمام شده برساند، چرا که تنها در غیر این صورت تبعات و مشکلات صنعت آب کاهش می‌یابد.

به گفته وی در نهایت باید شرایط کشور به گونه‌ای باشد تا قیمت تمام شده از مشترکین آب دریافت شود.

 

ایسنا

    نظرات