وام ۱۰۰ میلیونی ساخت در دستور کار شورای پول و اعتبار است

وام ۱۰۰ میلیونی ساخت در دستور کار شورای پول و اعتبار است

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی از بررسی تصویب وام ۱۰۰ میلیون ساخت مسکن از سوی شورای پول و اعتبار خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir عباس آخوندی در جمع خبرنگاران اعلام کرد: طرح افزایش وام ساخت مسکن به ۱۰۰ میلیون تومان مطرح شده و در شورای پول و اعتبار در حال بررسی است و اگر مساله خاصی پیش نیاید در آینده نزدیک تصویب خواهد شد.

وی ادامه داد: در کنار آن وام ۸۰ میلیونی خرید خانه نیز که چندی قبل آغاز شده ادامه دارد و انتظار داریم بخشی از مشکلات بازار را حل کند.

وزیر راه و شهرسازی همچنین درباره همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حمل و نقل و مسکن ایران نیز گفت:‌ ما ۱۲۱ پروژه با ارزش ۲۵ میلیارد یورو در این همایش عرضه کرده‌ایم که بزرگی این رقم به خوبی نشان می‌دهد نهایی شدن سرمایه‌گذاری‌ها کمک مثبتی چه در رفع مشکلات بازار مسکن و چه در بهبود وضعیت زیرساخت‌های حمل و نقل داشته باشد.

آخوندی توضیح داد: در بخش مسکن ما ۳۵ پروژه بزرگ عرضه کرده‌ایم که به عنوان یک راهکار واقعی و بدون استفاده از منابع بودجه عمرانی کشور می‌تواند بسیار چاره‌ساز باشد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به حضور پرقدرت ایران در عرصه ترانزیت بین‌المللی، فرصت‌های سرمایه‌گذاری ارائه شده در این عرصه می‌تواند برای حوزه حمل و نقل ایران نیز کمک شایانی به حساب بیاید و رقم ۲۵ میلیارد یورو قطعا تاثیر مستقیم مطلوبی در این زمینه خواهد داشت.

 

ایسنا

    نظرات