تهران و سمنان دارای بیشترین و کمترین داوطلب انتخابات نظام مهندسی/ انتخابات الکترونیکی است/ فرصت ۵ روزه برای ارائه شکایات

تهران و سمنان دارای بیشترین و کمترین داوطلب انتخابات نظام مهندسی/ انتخابات الکترونیکی است/ فرصت ۵ روزه برای ارائه شکایات

http://www.bananews.ir/رئیس دستگاه نظارت بر هفتمین دوره انتخابات سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان‌ها با دعوت از همه اعضای سازمان‌های نظام مهندسی برای شرکت در انتخابات گفت: تهران با ۳۱۸ و سمنان با ۲۹ نفر بیشترین و کمترین داوطلب این دوره را به خود اختصاص دادند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، منوچهر شیبانی اصل با اعلام آمادگی کامل هیئت‌های اجرائی و دستگاه نظارت استان‌ها برای برگزاری هفتمین دوره انتخابات مذکور گفت: انتخابات رأس ساعت ۸ صبح فردا پنجشنبه ۱۶ مهرماه سال جاری در ۲۳۶ حوزه در سراسر کشور آغاز می‌شود و طبق برنامه تا ساعت ۱۷ بعدازظهر ادامه خواهد داشت.

رئیس دستگاه نظارت بر انتخابات هیئت مدیره سازمان‌های نظام مهندسی افزود: بیش از ۳۳۰ هزار نفر از اعضای سازمان‌های نظام مهندسی ساختمان استان‌ها مجاز به رأی دادن به داوطلبان منتخب خود هستند.

مدیرکل دفتر سازمان‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای وزارت راه و شهرسازی در بیان اهمیت شرکت در این انتخابات برای اعضای سازمان‌ها گفت: وظیفه حرفه‌ای ایجاب می‌کند که مهندسان و همکاران حداقل یک روز در طول دوره سه ساله را که برای انتخابات هیئت مدیره در نظر گرفته می‌شود فرصتی مهم شمرده و با تخصیص وقت و مشارکت در این امر مهم اشخاص اصلح را برای اداره امور سازمان حرفه‌ای خود انتخاب کنند و البته بسیار مفید و مؤثر خواهد بود که در تمام فرآیندهای مربوط به اعضا در سازمان مشارکت جدی، فعال و پیوسته داشته باشند، اما این حداقل، شامل بدیهیات عضویت در جوامع حرفه‌ای است.

شیبانی‌اصل ادامه داد: تعداد ۲۴۶۴ داوطلب حائز شرایط عضویت در هیئت مدیره در سراسر کشور هستند که از این تعداد ۳۶۷ نفر در کل کشور انتخاب خواهند شد و تعداد اعضای هیئت‌مدیره سازمان‌های نظام مهندسی استان‌ها بین ۹ تا ۲۵ نفر با توجه به تعداد اعضای این سازمان‌ها متغیر است که طبق آئین‌نامه اجرایی قانون نظام مهندسی و کنترل ساختمان تعیین می‌شوند.

وی در بیان فرآیند انتخابات گفت: برنامه‌ریزی و آمادگی لازم برای این امر در وزارت راه و شهرسازی از ۶ ماه قبل آغاز شده است. فرآیند انتخابات طبق روند قانونی از چهار ماه پیش آغاز شد. برگزاری انتخابات برعهده هیئت‌های اجرائی استان‌هاست و ادارات کل راه و شهرسازی استان‌ها به عنوان دستگاه نظارت بر این امر، نظارت پیوسته دارند.

شیبانی‌اصل درباره بیشترین و کمترین تعداد داوطلبان در استان‌ها گفت: استان تهران با ۳۱۸ نفر بیشترین و استان سمنان با ۲۹ نفر کمترین داوطلب را دارند، در این دو استان به ترتیب ۲۵ و ۹ نفر برای عضویت در هیئت مدیره انتخاب خواهند شد. همچنین استان‌های گیلان با ۱۹۳ نفر داوطلب، خراسان رضوی با ۱۶۰ نفر داوطلب و آذربایجان شرقی با ۱۵۹ نفر داوطلب بیشترین داوطلبان را بعد از استان تهران دارا هستند. بیشترین حوزه‌های اخذ رأی نیز با ۳۰ حوزه در استان تهران قرار دارد.

رئیس دستگاه نظارت انتخابات ادامه داد: انتخابات در هر استان به صورت الکترونیکی است و اعضای سازمان‌ها حداکثر در هفت رشته به داوطلبان مورد نظر خود رأی می‌دهند.

وی گفت: طبق برنامه زمان‌بندی انتخابات، پنج روز پس از اخذ رأی مهلت دریافت شکایات بوده و متعاقب آن بررسی و اعلام نتایج نهایی توسط هیئت اجرائی با تأیید دستگاه نظارت استان صورت خواهد گرفت.

 

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

    نظرات