شاهد رونق بازار مسکن در ماه های پایانی سال خواهیم بود

شاهد رونق بازار مسکن در ماه های پایانی سال خواهیم بود

http://www.bananews.ir/رییس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران گفت: با وجود آنکه بازار مسکن این روزها از رونق افتاده، اما با توجه به تقاضای انباشته از سوی متقاضیان، پیش بینی می شود که در ماههای پایانی سال جاری بازار مسکن شاهد رونق و تحولات چشمگیری باشد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، حسام عقبائی با بیان آنکه طبق روال هر سال به دلیل پایان فصل نقل و انتقالات مسکن، در مهر ماه میزان معاملات کاهش می یابد، اظهار داشت: با توجه به اینکه تقاضای مسکن همواره در کشور وجود دارد، پیش بینی می شود که در پاییز و زمستان سال جاری میزان معاملات در این بازار افزایش چشمگیری داشته باشد.

وی در پاسخ به اینکه آیا این رونق به همراه افزایش قیمت خواهد بود، افزود: طبق بررسی های انجام شده و آمارهای رسمی موجود در کشور، قیمت مسکن افزایش نخواهد یافت.

عقبائی با تاکید براینکه عوامل زیادی در افزایش قیمت مسکن تاثیرگذار است که الان این عوامل وجود ندارد، گفت: سیاست دولت کنترل تورم است ضمن آنکه اقتصاد کشور به دلیل سیاست های خارجی، با ثبات همراه شده بنابراین احتمال افزایش جهشی قیمت ها وجود ندارد.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران با تاکید بر اینکه پیش بینی افزایش قیمت را تا پایان سال نداریم، اظهار داشت: در نیمه دوم سال به خصوص در زمستان احتمال افزایش تعداد معاملات مسکن بسیار زیاد است.

رییس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران، تاکید کرد: برای متقاضیان بازار مسکن همواره این سوال مطرح است که چه زمانی برای خرید مسکن مناسب است، همانطور که تجربه ثابت کرده ۶ ماه دوم سال بهترین زمان برای خرید ملک است، زیرا بازار به ثبات قیمت می رسد و خریداران علاوه بر حق انتخاب بیشتر، می توانند با آرامش معامله خود را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه بازار مسکن در حال حاضر با رکود همراه است و بهترین زمان برای خرید مسکن است، افزود: متقاضیان واقعی خرید مسکن می توانند وارد بازار شده و با قیمت های مناسب تری نسبت به سال های گذشته، واحد مورد نظر خود را خریداری کنند.

 

ایرنا

    نظرات