کاهش سفته‌بازی در معاملات به نفع اقتصاد کشور است / آغاز رونق بازار مسکن از سال آینده

کاهش سفته‌بازی در معاملات به نفع اقتصاد کشور است / آغاز رونق بازار مسکن از سال آینده

http://www.bananews.ir/مشاور مدیریت و تامین مالی وزارت راه و شهرسازی با اشاره به زمان ورود به دوره رونق بازار مسکن، گفت: واحدهای مسکونی ارزان قیمت و میان قیمت سال آینده وارد دوره رونق می شوند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، حسین عبده تبریزی مشاور وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بازار با مازاد خانه های لوکس و واحدهای تجاری مواجه است،‌ گفت:‌ امسال اتفاقی برای خانه‌های گران قیمت و واحدهای لوکس در بازار نمی‌افتد و این دو گروه همچنان در رکود باقی می‌مانند.

وی با اشاره به ورود خانه‌های ارزان قیمت و میان قیمت به دوره رونق گفت: پیش بینی می‌شود؛ از سال آینده گروه واحدهای مسکونی ارزان و میان قیمتی با افزایش تقاضا در بازار مواجه شوند که البته این رونق در حد تقاضای مصرف است و نه سفته بازانه.

عبده تبریزی با بیان اینکه خوشبختانه میزان تقاضای سفته بازانه در بازار مسکن در طول دو سال گذشته به شدت کاهش یافته است،‌ ادامه داد: کاهش سفته بازی در معاملات به نفع اقتصاد کشور است و افزایش این نوع از معاملات را رونق نمی‌دانیم.

مشاور وزیر راه و شهرسازی با تاکید با اینکه در بخش تامین خانه های ارزان قیمت برای خانه اولی ها نیاز انباشته در بازار وجود دارد،‌ اظهار کرد: برای پاسخ به این نیاز انباشته باید تا ۱۰ سال آینده؛‌سالانه یک میلیون واحد میان قیمت و ارزان قیمت در سطح کشور ساخته شود.

 

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

    نظرات