بازار مسکن دچار حباب نمی‌شود

بازار مسکن دچار حباب نمی‌شود

http://www.bananews.ir/یک کارشناس مسکن گفت: تزریق نقدینگی به بازار مسکن افزایش قیمت‎ و افزایش تقاضا را در پی خواهد داشت.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir محسن سرحدی در خصوص تأثیر نرخ سود بانکی بر بازار مسکن گفت: وقتی سود بانکی پایین می‌آید برای افراد صرف و سودی ندارد که پول‎های خود را در بانک بگذارند از این رو منابع خود را خارج می‌کنند.

کارشناس مسکن افزود: کاهش نرخ سود بانکی به طور مستمر نتیجه مثبتی ندارد و گاهی باعث انحراف بازار پول به سمت دلالی و کلاهبرداری می‌شود، از این رو سیاست‎های دولت باید به گونه‌‎ای تنظیم شود که بازار به سمت انحراف کشیده نشود.

وی در خصوص سرمایه‎گذاری در بخش مسکن نیز گفت: با توجه به اینکه بازار مسکن در رکود است ،افراد تمایل به سرمایه‎گذاری در این بخش را ندارند زیرا به دلیل عدم وجود عرضه و تقاضا چشم‎انداز روشنی در این راستا دیده نمی‎شود.

سرحدی در مورد تزریق نقدینگی به بازار مسکن افزود: تزریق نقدینگی به بازار مسکن هم افزایش قیمت‎ و هم افزایش تقاضا را در پی خواهد داشت و طبیعی است که تورم در حد ناچیز باشد اما باعث حباب در بازار مسکن نخواهد شد این وام‎ها باید به گونه‌ای باشد که افراد توان بازپرداخت آنها را داشته باشند و بازار مسکن را دچار مشکل نکند.

 

باشگاه خبرنگاران

    نظرات