جریمه سنگین تخلیه نخاله ساختمانی در ساری

جریمه سنگین تخلیه نخاله ساختمانی در ساری

http://www.bananews.ir/سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری از جریمه، توقیف خودرو و بازداشت در کمین متخلفین تخلیه غیرمجاز خاک و نخاله و ضایعات ساختمانی خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، یاسر بهارفر با اشاره به اینکه امروزه با گسترش شهرنشینی و افزایش ساخت‌و‌سازها میزان تولید نخاله‌های ساختمانی نیز به مراتب افزایش یافته و به تبع آن مشکلاتی نیز در این حوزه به وجود آمده است، تصریح کرد: از جمله این مشکلات می‌توان به تخلیه ضایعات عمرانی در محل‌های غیرمجاز از جمله حاشیه جاده‌ها و معابر توسط افراد فرصت‌طلب اشاره کرد‌.

وی با بیان اینکه تخلیه غیرمجاز خاک و نخاله و ضایعات ساختمانی علاوه بر ایجاد اثرات مخرب زیستی محیطی و نازیبایی‌های بصری، آلودگی محیط زیست و بیماری‌های مختلف را نیز در پی خواهد داشت، عنوان کرد: از سوی دیگر وجود خاک و نخاله‌های ساختمانی در مجاورت بزرگراه‌ها و معابر شهری امکان بروز تصادفات را به ویژه در شب افزایش داده، همچنین تخلیه آن در کانال‌ها و حریم رودخانه‌های شهر، موجب گرفتگی آبراه‌ها و مسیر هدایت آب‌های بالادست و انتقال حجم بالای نخاله‌ها و مصالح ساختمانی به داخل کانال‌ها و انهار سطح شهر می‌شود که بخش اعظمی از آبگرفتگی‌های سطح شهر ناشی از این تخلیه‌های غیر مجاز گزارش و رویت شده است.

وی افزود: از این رو سازمان مدیریت پسماند با تدوین طرح ساماندهی خاک، نخاله و ضایعات ساختمانی و تشکیل ستاد ساماندهی خاک و نخاله‌های ساختمانی، ضمن بررسی و در اختیار گرفتن گودهای مناسب -واقع در مسیر روستای معلم‌کلا و نیز حاشیه کمربندی شمالی-‌ به نحو مختلف نسبت به اطلاع‌رسانی گسترده درباره محل‌های تخلیه ضایعات ساختمانی به شهروندان و اتحادیه‌های مرتبط با موضوع‌ اقدام کرده است.

سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری ساری با تاکید بر اینکه برخی راننده‌های خودرو‌های حمل ضایعات عمرانی، با بی‌توجهی به این امر، نسبت به تخلیه آن در حاشیه کمربندی‌ها، معابر کم تردد و در مجارت پل‌ها و زیر گذرهای شهری اقدام می‌کنند، اظهار کرد: به این علت سازمان با برگزاری جلسات متعدد و تعامل مناسب با مسئولین حراست شهرداری، نیروی انتظامی و راهنمایی رانندگی شهرستان و نیز اخذ حکم دادستانی اقدام به راه‌اندازی گشت‌های کنترل و نظارت شبانه‌روزی کرده است.

وی افزود: این اکیپ‌های ویژه، به صورت نامحسوس، در تمامی ساعات شبانه‌روز در داخل و محورهای مواصلاتی شهر اقدام به گشت زنی کرده و با متخلفین برخورد قاطع می‌کنند.

‌این مسئول درباره نحوه برخورد با متخلفین اظهار کرد: افرادی که اقدام به تخلیه غیرمجاز پسماند ساختمانی در سطح شهر و حریم آن می‌کنند، مکلف به جمع‌آوری نخاله‌های تخلیه شده هستند، ضمن اینکه با عنایت به حکم دادستان، علاوه بر جریمه و توقیف خودرو، راننده نیز بازداشت و برای اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی می‌شود.

 

ایسنا

    نظرات