هیئت‌های اجرایی انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی مسئول رسیدگی به شکایات هستند

هیئت‌های اجرایی انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی مسئول رسیدگی به شکایات هستند

http://www.bananews.ir/مدیرکل دفتر سازمان‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای با اشاره به این‌که هیئت‌های اجرایی انتخابات موظف و مسئول رسیدگی به شکایات هستند، گفت:در استان‌های مختلف شکایت‌هایی در خصوص برگزاری انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی طرح شده که در حال بررسی است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، منوچهر شیبانی‌اصل گفت: طبق آیین‌نامه بعد از ۵ روز اخذ رای مهلت دریافت شکایات و اعتراضات به برگزاری انتخابات هیئت مدیره نظام مهندسی است، مرجع این اعتراضات نیز هیئت اجرایی استان است که با حضور نماینده دستگاه نظارت استان این مسئله را بررسی می‌کنند.

وی ادامه داد: بر این اساس اگر ایرادی وارد باشد یا نباشد درباره آن اتخاذ تصمیم می‌کنند.

وی تصریح کرد: اینها هم طبق فرآیند قانونی در تمام استان‌ها انجام شده و در حال انجام بوده و شیوه قانونی آن نیز همین است.

مدیرکل دفتر سازمان‌های مهندسی و تشکل‌های حرفه‌ای با بیان این‌که طرح کردن این اعتراضات در سایت‌ها، رسانه‌ها و مراجع دیگر از فرآیندی که به اصطلاح آیین‌نامه مشخص کرده خارج است، بیان کرد: قطعا هیئت‌های اجرایی و دستگاه‌های نظارتی به اعتراضات رسیدگی کرده و تصمیمات لازم را در این زمینه اتخاذ می‌کنند.

شیبانی اصل در پاسخ به این پرسش که در کدام استان‌ها به روند برگزاری انتخابات اعتراض شده است، گفت: در استان‌های مختلف شکایت‌های مختلفی صورت گرفته است و راه پذیرش اعتراضات و شکایات بسته نیست. به هیچ وجه هیئت اجرایی هیچ استانی این اجازه و اختیاری را ندارد که شکایتی را نپذیرد، حتی اگر یک شکایت وارد شود باید بررسی شده و به موقع برای بررسی وارد هیئت اجرایی شود.

 

پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی 

    نظرات