برنامه‌ای برای گرفتن عوارض در جاده چالوس نداریم

برنامه‌ای برای گرفتن عوارض در جاده چالوس نداریم

http://www.bananews.ir/وزیر راه و شهرسازی یکی از نکات مهم دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات را افزایش نرخ بهره‌وری و کارآیی برشمرد و گفت: در صورت شفافیت در ارایه خدمات است که مردم می‌پذیرند آنچه رخ داده است بالاترین سعی و تلاش همه کارمندان دولت در سراسر کشور بوده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، عباس آخوندی در جمع خبرنگاران درباره پیشنهاد گرفتن عوارض برای تردد خودروها در جاده چالوس گفت: در حال حاضر قانونی برای اخذ عوارض تردد خودروها در این جاده وجود ندارد و قانون اخذ عوارض برای آزادراه‌ها و در قطعه ۴ آزادراه شمال جریان دارد.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: در جاده چالوس قانون دریافت عوارض برای تردد خودروها را نداریم و فعلا نیز قانونی مبنی بر اخذ آن در دستور کار وزارت راه و شهرسازی قرار ندارد.

آخوندی همچنین ضمن اظهار خرسندی از تصویب قانون دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات گفت: دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات می‌تواند علاوه بر اینکه جلوی فساد را بگیرد در جهت علاقمندی مردم برای فعالیت در حوزه های مختلف نیز موثر باشد. همچنین می‌تواند مشارکت بسیار خوب مردم را نیز به دنبال داشته باشد.

وی یکی از نکات مهم دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات را افزایش نرخ بهره‌وری و کارآیی برشمرد و افزود: اگر مردم ایران بتوانند بر تمامی فعالیت‌های ما نظارت داشته باشند بدین معنا که مسئولان بتوانند در یک ساختمان شیشه‌ای مدیریت کنند در آن صورت است که می‌توانیم ادعا کنیم میزان بهره‌وری و کارآیی خدمات برای مردم افزایش داشته است.

وزیر راه و شهرسازی گفت: در صورت شفافیت در ارایه خدمات است که مردم می‌پذیرند آنچه رخ داده است بالاترین سعی و تلاش همه کارمندان دولت در سراسر کشور بوده است.

 

ایسنا

    نظرات