در اغلب مناطق گیلان سیل جاری شده است

در اغلب مناطق گیلان سیل جاری شده است

http://www.bananews.ir/‌مدیرکل راه شهرسازی گیلان گفت: بارش های شدید در اغلب مناطق استان جاری شدن سیل را موجب شده وخساراتی درپی داشته است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، ‌علی خاوری با اشاره به شدت بارندگی‌های اخیر در گیلان گفت: علیرغم بارش‌های سیل آسا وبالا آمدن آب رودخانه‌ها تاکنون هیچ راهی مسدود نشده و نیروهای راهداری با تمام توان در بازگشایی مسیل‌ها و معابر ورودی وخروجی پل‌ها فعالیت می‌کنند، این درحالیست که به دلیل سامانه بارش زا و سرد حاکم بر گیلان‌، برخی مناطق کوهستانی استان پوشیده از برف شده و فعالیت راهداران در مناطق کوهستانی نیز به شدت ادامه دارد.

وی افزود: گرفتگی دهانه پل‌ها، موجب بالا آمدن آب رودخانه‌ها به سطح جاده می‌شود از این رو، پاکسازی دهانه پل‌ها از مهمترین عوامل جلوگیری از ورود سیلاب به جاده است و راهداران با ماشین آلات سنگین، در حاشیه پل‌ها و مسیل‌ها استقرار یافته‌اند.

‌وی ادامه داد: با تلاش بی وقفه راهداران و استقرار آنها در مکان‌های مهم ازجمله پل‌ها و مسیل‌ها و پاکسازی لحظه به لحظه دهانه پل‌ها و مسیل‌ها، تاکنون از آب گرفتگی جاده‌ها جلوگیری شده است و با وجود بارش‌های متناوب، تمامی راه‌های ارتباطی استان همچنان باز است و تردد در آنها جریان دارد.

‌مدیرکل راه وشهرسازی گیلان با بیان اینکه بارش‌های شدید در اغلب مناطق استان جاری شدن سیل را موجب شده و خساراتی در پی داشته است، گفت: با این وجود وضعیت راه‌های استان حاد نیست و همه چیز تحت کنترل است وعملیات رسوب برداری و ریزش‌های ناشی از سیلاب در برخی مسیرهای ارتباطی طی چند روز اخیر جمع آوری شده و مرمت برخی مسیرهای ارتباطی نیز درحال انجام است.

‌وی از رانندگان خواست به علت نامساعد بودن وضعیت جوی و تداوم بارش در گیلان از سفر‌های غیر ضروری و توقف در حاشیه رودخانه‌ها پرهیز نمایند و در عبور از جاده‌های کوهستانی زنجیر‌چرخ و وسایل گرمایشی همراه داشته باشند.

 

ایسنا

    نظرات