خانه‌های اجاره‌ای در پایتخت با قیمت‌های باورنکردنی

خانه‌های اجاره‌ای در پایتخت با قیمت‌های باورنکردنی

http://www.bananews.ir/در برخی نقاط شهر تهران می‌توان خانه‌هایی با ودیعه یک میلیون تومان اجاره کرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،  هرچند قیمت‌های عرف اجاره خانه در پایتخت تقریبا برای همه کسانی که این بازار را دنبال می‌کنند مشخص است، اما در بررسی سامانه اطلاعات بازار املاک ایران، خانه‌های اجاره‌ای با پیش‌پرداخت یک تا پنج میلیون تومان در مناطق مختلف تهران دیده می‌شود که چندان با عرف بازار هماهنگ نیستند. خانه‌هایی که قیمت پایینشان می‌تواند ناشی از عوامل مختلف همچون سن بالای بنا، امکانات پایین خانه، حضور در طبقات زیر زمین و یا حتی انجام معاملات صوری باشد.

مبلغ اجاره ماهیانه این خانه‌ها متناسب با محله، متراژ و سن بنا تعیین شده که مشخصات این خانه‌ها به شرح زیر است:

{jathumbnail off}

http://www.bananews.ir/

یک کارشناس مشاور املاک در ابتدای مهرماه سال جاری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به اتمام فصل نقل و انتقالات و ثبت نام مدارس، جابه‌جایی‌ها انجام شده است، لذا تقاضا برای اجاره در فصل پاییز به طور محسوسی افت کرده و انتظار می‌رود شاهد کاهش ۱۰ درصدی اجاره بها در پاییز باشیم.

اما این پیش‌بینی چندان درست از آب درنیامد؛ چرا که بنا بر آمار بانک مرکزی از آخرین تحولات بازار مسکن که ششم آبان‌ماه منتشر شد، در مهرماه شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به شهریور ماه ۱۱ درصد و نسبت به مهر سال گذشته ۱۲٫۴ درصد افزایش یافته است.

 

ایسنا

    نظرات