احتمال ساخت آسمان‌خراش بنیاد مستضعفان در جنوب همت

احتمال ساخت آسمان‌خراش بنیاد مستضعفان در جنوب همت

http://www.bananews.ir/در حالی که هنوز از خط و نشان کشیدن معاون وزیر راه و شهرسازی برای بلندمرتبه‌سازی در کلان‌شهرها نگذشته است گویا بنیاد مستضعفان برای ساخت برج ۱۲۱ طبقه‌ای در تهران جانمایی کرده است و اولین آسمان‌خراش غیر مخابراتی تهران در جنوب همت ساخته می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، یک مقام مسئول با اشاره به جانمایی آسمان‌خراش ۱۲۱ طبقه‌ای در تهران گفت: این آسمان‌خراش در پهنه ۷۰ هکتاری درجنوب همت جانمایی شده است.

وی با بیان اینکه در این پهنه بهترین پروژه ساخت آسمان‌خراش است ادامه داد: می‌توانیم در این پهنه واحدهای ۵ طبقه‌ای بسازیم که به صورت قلکی خواهد بود اما عاقلانه‌ترین پروژه ساخت آسمان‌خراش است البته این پروژه با رعایت دقیق ضوابط بلند‌مرتبه سازی خواهد بود.

این منبع آگاه ادامه داد: به هیچ‌وجه این آسمان‌خراش بارگذاری مسکونی ندارد و کاربری آن عمومی ترکیبی از کاربری‌های تجاری، اداری و فرهنگی است. در حالی که بنیاد مستضعفان مدعی اجرای دقیق ضوابط بلندمرتبه‌سازی است که اصلا این ضوابط هنوز به تصویب شورای عالی معماری و شهری‌سازی نرسیده است و هنوز مقرراتی مبنی بر ضوابط بلند متربه اساسا وجود ندارد.

پیروز حناچی معاون معماری و شهرسازی چندی پیش اعلام کرده بود که اگر بنیاد مستضعفان بخواهد پروژه آسمان‌خراش ۱۲۱ طبقه‌ای را اجرایی کند باید مسیر قانونی را طی کند البته هنوز ضوابط بلند مرتبه سازی تصویب نشده است و در حال حاضر یکی از تعهدات شهرداری سازی تهران این است که اجازه بلندمرتبه سازی به پلاک‌های زیر ۵هزار متر مربع ندهد.

همچنین حناچی اعلام کرده بود که در حال حاضر شهردرای تهران به پروژه‌های بالای ۱۲ طبقه پروانه ساخت نمی‌دهد.

اما با تمام خط و نشان کشیدن‌های وزارت راه و شهرسازی گویا از مرداد ماه سال جاری که منوچهر خواجه‌دلویی معاون توسعه ساختمان بنیاد مستعضفان گفته بود در حال بررسی ۱۱ نقطه در تهران برای جانمایی آسمان‌خراش ۱۲۱ طبقه‌ای هستیم گویا جانمایی‌ها به مرحله نهایی رسیده است و طبق آخرین اخبار جنوب همت را برای ساخت این برج تجاری انتخاب کرده‌اند.

بنیاد مستضعفان چند ماه گذشته اعلام کرده بود که این برج را با دانش و توان مهندسی مهندسان داخلی اجرا خواهد کرد.

 

ایلنا

    نظرات