دولت مترو را نادیده نگیرد

دولت مترو را نادیده نگیرد

http://www.bananews.ir/دبیر انجمن مهندسی صنایع ریلی ایران با تاکید بر این‌که توسعه راه‌آهن و مترو جزو الزامات جامعه به لحاظ کیفی و کمی است خواستار پرداخت سهم مترو از سوی دولت شد و گفت:‌ از دولت می‌خواهیم مترو را نادیده نگیرد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، ابوالفضل بهره‌دار در هفدهمین همایش بین المللی حمل‌ونقل ریلی افزود:‌ برای افتتاح ایستگاه‌های در دست ساخت مترو دولت باید سهم خود را پرداخت کند و از دولت می‌خواهیم مترو را نادیده نگیرد.

وی با اشاره به این‌که مترو در تهران روزانه ۳ میلیون نفر را جابجا می‌کند،‌تصریح کرد: باید به بخش راه‌آهن کمک‌های مستمر خاص صورت گیرد، در تمام دنیا نیز همین‌گونه است و توجه ویژه‌ای به این بخش می‌شود.

وی با بیان این‌که روند بهسازی و بازسازی راه‌آهن رو به رشد بوده است، گفت:‌ از دولت می‌خواهیم به مترو و راه‌آهن به صورت ویژه توجه داشته باشد چراکه این بخش جزو تاکیدات رهبر معظم انقلاب بوده و الزام‌آور است.

وی با تاکید بر این‌که راه‌آهن و مترو به لحاظ کمی و کیفی در جامعه تاثیرگذار است،‌ ابراز امیدواری کرد با ایجاد ظرفیت مناسب در بخش‌های مختلف شاهد رشد قطارهای برنامه‌ای، افزایش ترانزیت و کاهش حق دسترسی به شکبه باشیم.

دبیر اجرایی هفدهمین همایش بین المللی حمل و نقل ریلی با تاکید بر این‌که باید حق دسترسی جاده‌ای با ریلی متناسب شود،‌ گفت:‌ با توجه به مزیت‌های خاص ریل نسبت به جاده دولت باید تفاوت قابل اعتنایی در این بخش به وجود آورد.

 

تسنیم

    نظرات