کمک دولت به خودرو اندک بود؛ به مسکن مهر ۵۲هزار میلیارد تومان پول دادیم

کمک دولت به خودرو اندک بود؛ به مسکن مهر ۵۲هزار میلیارد تومان پول دادیم

http://www.bananews.ir/در حالی این‌روزها دولت به دلیل کمک به خودروسازان و بی توجهی به بقیه مورد انتقاد است، مشاور وزیر راه شهرسازی می گوید: کمک دولت به بخش مسکن بیش ازخودرو سازی است و فقط در طرح مسکن مهر ۵۲ هزار میلیارد تومان کمک کرده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir حسین عبده تبریزی مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: برغم ثبات قیمت مسکن ، نرخ اجاره بالا رفته است . این درحالی است که در آذرماه تورم تک رقمی خواهد شد و نرخ سود سپرده ها زیر ۱۸ درصد خواهد رفت و برای برخی ها که ودیعه مسکن را افزایش می دادند مشکل ایجاد می کند.

عبده تبریزی درباره بسته رکود اقتصادی دولت گفت : کل کمکی که دولت به بخش خودرو می کند رقم اندکی است، در حالی که به مسکن مهر ۵۲ هزار میلیارد تومان کمک شده است.
وی تاکید کرد : کمک هایی که دولت به بخش مسکن کرده بسیار بیشتر است از جمله وام های ۸۰ میلیون تومانی که بسیار مفید است.

مشاور وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد : دولت باید تفاوت های قابل ملاحظه ای به بانکها پرداخت کند تا بانکها وام های ارزان به مردم پرداخت کنند و علت اینکه به طور مشخص مسکن در بسته خروج فعلی دولت نیامده به دلیل کمک هایی است که قبلا به این بخش شده است.

وی تصریح کرد: بانک مرکزی برای بافتهای فرسوده طرحی دارد تا بانکها به تعهداتشان در قبال ۳۰۰ هزار واحدی که قول داده بودند در بافت فرسوده تسهیلات بدهند ، عمل کنند.

 

تسنیم

    نظرات