امسال افزایش قیمتی در بخش مسکن نداریم

امسال افزایش قیمتی در بخش مسکن نداریم

http://www.bananews.ir/رئیس اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه امسال افزایش قیمتی در بخش مسکن نداریم، گفت: اگر تسهیلات خودرو به مسکن اختصاص می‌یافت علاوه بر این بخش می‌توانست ۱۲۰۰ شغل مرتبط را هم رونق دهد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir حسام عقبایی با بیان اینکه تاکید بر اینکه در شش ماهه دوم امسال افزایش قیمتی را در بخش مسکن نداریم، گفت: پرداخت تسهیلات مسکن هم نتوانست است موجب تحریک تقاضا شود، بنابراین افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در مسکن را دارند، می‌توانند با خیال راحت وارد بازار مسکن شوند.

وی با بیان اینکه سیاست ارائه تسهیلات از سوی دولت روی ریل اصلی خود نیست پس باید در ارائه تسهیلات بانکی دقت نظر زیادی شود و سیاست‌های پولی و بانکی کنترل شود تا سیاست ارائه تسهیلات روی ریل خود قرار گیرد، افزود: انتقادی که به ارائه تسهیلات به صنعت خودرو و کالا در حال حاضر از سوی بنده وارد است، این است که اگر این تسهیلات به بخش مسکن اختصاص می‌یافت، علاوه بر رونق مسکن می‌توانست موجب رونق ۱۲۰۰ شغل مرتبط با این صنعت شود.

رئیس اتحادیه املاک استان تهران با اعلام اینکه به طور متوسط قیمت مسکن در تهران ۴ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است، اظهار داشت: پرداخت تسهیلات بانکی با این سقف‌ها نمی‌تواند قدرت خرید را بالا ببرد و مردم را خانه‌دار کند، چرا که متوسط قیمت مسکن در استان تهران ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار و در کشور یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است.

عقبایی با تاکید بر اینکه اگر مسکن در سال ۹۵ از رکود خارج نشود اقتصاد مسکن به سمت ورشکستگی پیش می‌رود، گفت: پس دولتی‌ها و مجلسی‌ها باید بدانند که اگر رکود مسکن بیش از این ادامه یابد، علاوه بر اینکه اقتصاد مسکن دچار ورشکستگی می‌شود ۴ سال زمان می‌برد که مسکن مجددا به رکود بازگردد.

وی با اعلام اینکه براساس گزارش رسمی وزارت راه و شهرسازی ۱۲ سال زمان نیاز است تا توازن بین تقاضا و عرضه مسکن ایجاد شود، افزود: عوامل بین‌المللی و منطقه‌ای و سیاسی داخلی در وضعیت کشور اثرگذار است، بنابراین از هم اکنون نمی‌توان در خصوص وضعیت قیمت مسکن سخن گفت اما به هر حال در ۶ ماهه دوم امسال شاهد افزایش قیمت مسکن نخواهیم بود.

رئیس کمیسیون تخصصی املاک با بیان اینکه رکود معاملات در ۶ ماهه دوم یکی از همین عوامل غیرقابل پیش‌بینی است، ادامه داد:در مهر ماه ۹۴ تعداد معاملات مسکن در شهر تهران و کشور کاهش داشته است به طوریکه در شهر تهران تعداد معاملات و قراردادهای خرید و فروش در شهریور ۱۴ هزار و ۷۲۶ مورد بوده در حالی که در مهر ماه این عدد به ۱۳ هزار و ۱۳۲ قرارداد رسیده است. همچنین در بخش اجاره نیز در شهریور ماه در تهران ۲۰ هزار و ۱۲۹ قرارداد اجاره به ثبت رسیده است در حالی که این عدد در مهرماه به ۱۶ هزار و ۲۶۴ مورد رسیده است.

 

مهر

    نظرات