غبار آلودشدن هوا در شهرهای صنعتی طی دو روز آینده

غبار آلودشدن هوا در شهرهای صنعتی طی دو روز آینده

http://www.bananews.ir/مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور گفت: امروز در برخی مناطق جنوب شرق کشور، استان هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان و جنوب کرمان افزایش ابر و وزش باد شدید موقتی،رگبارهای پراکنده گاهی با رعد و برق پیش بینی می شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، احد وظیفه گفت: براساس تحلیل داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، خلیج فارس و تنگه هرمز نیز امروز مواج است.

وی افزود: درسایر مناطق کشور طی دوروز آینده، جو پایدار خواهد بود که بتدریج سبب انباشت آلاینده های جوی و کاهش کیفیت و غبار آلودشدن هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت از قبیل تهران،کرج،اصفهان و اراک خواهدشد.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور در ادامه عنوان کرد: طی دو روز آینده در سواحل دریای خزر دمای هوا افزایش خواهد یافت و در برخی مناطق سواحل غربی خزر و استان اردبیل با وزش بادجنوبی شدید همراه است.

وی با اشاره به اینکه چهارشنبه هوای تهران صاف و در پاره ای نقاط غبار آلود است،گفت: بیشینه و کمینه دمای هوا امروز چهارم آذر ماه ۱۷ و ۵ درجه سانتیگراد است، همچنین آسمان استان تهران در روز پنج شنبه، غبارآلود در بعد از ظهر رشد ابر در ارتفاعات با بیشینه و کمینه دمای هوا ۱۶ و ۶درجه سانتیگراد و در روز جمعه با غبار صبحگاهی و در بعد از ظهر با وزش باد همراه و بیشینه و کمینه دمای هوا در این روز ۱۸ و ۷ درجه سانتی گراد خواهد بود.

 

ایسنا

    نظرات