۵۵ هزار وام بافت‌های فرسوده به بانک مسکن ابلاغ شد

۵۵ هزار وام بافت‌های فرسوده به بانک مسکن ابلاغ شد

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری از ابلاغ ۵۵ هزار وام بافت‌های فرسوده به بانک مسکن خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)،  محمد سعید ایزدی - مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری - در حاشیه سومین نشست تخصصی کارگروه منطقه‌ای بهسازی مناطق نابسامان شهری اجلاس وزرای مسکن و شهرسازی آسیا و اقیانوسیه خاطر نشان کرد: در سال ۱۳۹۳ سند احیاء، بهسازی، نوسازی و توانمندسازی بافت‌های شهری فرسوده و ناکارآمد به تصویب هیات وزیران رسید. در این سند به بافت‌های فرسوده، سکونتگاه‌های غیررسمی و روستاهای حاشیه شهر به تساوی توجه و چارچوبی منعطف برای بازآفرینی، بهسازی و نوسازی تعریف شده است.

وی با اشاره به سومین نشست آسیا و اقیانوسیه گفت: سیاست‌های وزارت راه و شهرسازی برای رفع آسیب موجود در بحث توسعه شهری و تشکیل شبکه همیاری است ستاد ملی یکی از بزرگ‌ترین آنهاست.

ایزدی گفت: بیش از ۲۲ وزارتخانه عضو این ستاد هستند و جلسات منظمی دارند که برنامه‌ها و اقدامات بهسازی و نوسازی را مدیریت می‌کنند. این شبکه بین‌المللی در ۶۵ کشور آسیا و اقیانوسیه است.

وی در خصوص تسهیلات بافت‌های ناکارآمد تصریح کرد: ۵۵ هزار وام از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به بانک مسکن ابلاغ شده که تا پایان سال موظف هستیم تسهیلات نوسازی را از طریق بانک مسکن از این وام بهره‌مند کنیم که برای کلانشهرها ۵۰ میلیون به همراه ۲۰ میلیون ودیعه و سود تسهیلات به ۱۰ درصد کاهش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری ادامه داد: این در صورتی است که متقاضیان مبحث ۱۹ انرژی را انجام دهند و گرنه در غیر این صورت سود بانکی این وام‌ها ۱۱ درصد محاسبه می‌شود.

وی ادامه داد: رقم ۱۲۰ هزار وام برای شروع اعطای تسهیلات با توجه به محدودیت منابع خوب بود و انشا‌الله سال آینده به حداکثر خود برسد.

 

ایسنا

    نظرات