۲۹ هزار و ۵۰۰ نفر با خرید اوراق خانه دار شدند

۲۹ هزار و ۵۰۰ نفر با خرید اوراق خانه دار شدند

http://www.bananews.ir/بنابر اعلام مدیریت امور ناشران شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، تعداد استفاده کنندگان از اوراق تسهیلات مسکن به رقم یک میلیون و ۱۶ هزار نفر رسید.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.irمدیریت امور ناشران شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد: در معاملات آبان ماه امسال فرابورس ایران، ۲۹ هزار و ۵۰۰ نفر با خرید ۷۴۰ هزار و ۸۴۲ اوراق حق تقدم تسهیلات مسکن، وارد فرایند خرید مسکن شدند تا تعداد استفاده کنندگان از این اوراق به رقم یک میلیون و ۱۶ هزار نفر برسد.

بر اساس این گزارش، با صدور ۲۴ هزار و ۱۰۰ کد سهامدار جدید در ماه گذشته، جمعیت سهامداران بازار سرمایه به رقم هشت میلیون و ۵۶۴ هزار نفر رسید.

گفتنی است؛ معاملات حق تقدم تسهیلات مسکن از سال ۸۹ در شرکت فرابورس ایران آغاز شده است که هم اکنون بیش از۲۰ اوراق در این شرکت معامله می شود.

همچنین سقف پرداخت تسهیلات خرید و تعمیرات مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن مبلغ۴۵۰ میلیون ریال می باشد که مدت بازپرداخت تسهیلات ۱۲ سال تعیین شده است.
افزون بر این؛ نرخ سود تسهیلات فروش اقساطی خرید مسکن حداکثر ۱۶ درصد(تقسیط تسهیلات به سه روش ساده، پلکانی سالانه و پلکانی دوره ای) است که متقاضیان استفاده از این اوراق می توانند به شرکت های کارگزاری عضو فرابورس و یا شعب بانک مسکن مراجعه کنند.

این گزارش می افزاید: شورای پول و اعتبار اوایل خردادماه گذشته سقف دریافت وام خرید مسکن را افزایش داد، اما شرکت فرابورس ایران اعلام کرد این مصوبه مربوط به دارندگان حساب صندوق پس انداز مسکن یکم بوده و در راستای کمک به رونق تولید در بخش مسکن و ارتقای قدرت خرید خانوارها و تشویق متقاضیان مسکن به پس‌انداز به تصویب رسیده است و ارتباطی با اوراق تسهیلات مسکن ندارد.

 

تسنیم

    نظرات