فعلاً امیدی به اجرای مسکن اجتماعی نیست

فعلاً امیدی به اجرای مسکن اجتماعی نیست

http://www.bananews.ir/مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان این‌که هنوز وزارت تعاون نتوانسته منابع مالی را برای مسکن اجتماعی تدارک ببیند، گفت: با توجه به تنگنای مالی دولت فعلا امیدی به اجرای طرح مسکن اجتماعی نیست.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ سیدمحمد پژمان درباره طرح مسکن اجتماعی افزود: وقتی منابع مالی اجرای طرح مسکن اجتماعی وجود ندارد، سازمان ملی زمین و مسکن، زمین را به چه کسی بدهد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ساخت و ساز مسکن اجتماعی اجرایی نشده است، تصریح کرد: خیر، با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی درباره مسکن اجتماعی صحبت کردیم و مقرر شد طی یک برنامه‌ای سالانه ۱۱۰ تا ۱۲۰ هزار مسکن بسازیم.

وی ادامه داد: «بخش زیادی اقشار کم‌درآمد جامعه تحت پوشش آنها -وزارت تعاون- است، مانند اقشار کارگری بازنشسته‌ و بیمه پردازها. هنوز منابعی برای آوردن در این بخش نتوانسته‌اند تدارک ببینند.»

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این پرسش که طرح مسکن اجتماعی چه زمانی اجرایی می‌شود، گفت: تا گره تنگناهای مالی کشور باز نشود فعلا امیدی به اجرای مسکن اجتماعی نیست.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن پیش‌تر با بیان این‌که پولی برای اجرای طرح مسکن اجتماعی نداریم به تسنیم گفته بود: برای رکن اصلی این قضیه یعنی تامین مالی چه در بخش سهم دولت و چه بخشی که مربوط به تسهیلات بانکی است، اقدامی صورت نگرفته است.

پژمان افزود: هنوز بخش قبلی مسکن اجتماعی یعنی تامین مالی هنوز حل نشده است. رکن اصلی این قضیه تامین مالی است چه آن بخشی که سهم دولت است و چه بخشی که مربوط به تسهیلات بانکی است که باید به این بخش بدهند.

وی تصریح کرد: هنوز اقدامی در رابطه برای تامین مالی کسانیکه خودشان می‌خواهند -در طرح مسکن اجتماعی- صاحب واحد شوند یا چه این‌که کسانیکه می‌خواهند واحد احداث کرده و به‌صورت اجاره‌داری نگهداری کنند، صورت نگرفته است.

 

تسنیم

    نظرات