۱۶ هزار مسکن مهر هسا بدون متقاضی

۱۶ هزار مسکن مهر هسا بدون متقاضی

http://www.bananews.ir/در حالی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی تعداد واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر کل کشور را ۸۰ هزار واحد اعلام کرده که کمی بیش از ۱۶ هزار واحد از این تعداد مربوط به پروژه‌های خبرساز هساست.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir احمد اصغری‌مهرآبادی با اشاره به این‌که ۸۰ هزار مسکن مهر بدون متقاضی در کشور داریم از برنامه‌ریزی وزارت راه و شهرسازی برای تعیین تکلیف این واحدها خبر داد و گفت: بیشترین مسکن مهر بدون متقاضی در خوزستان قرار دارد.

وی افزود:‌ وزارت راه و شهرسازی به دنبال تعیین تکلیف این واحدهاست، در این زمینه هم برنامه‌های مختلفی را پیش می‌بریم که تسهیل شرایط ثبت‌نام در مسکن مهر یکی از آنهاست.

وی با بیان این‌که بیشترین واحد مسکن مهر بدون متقاضی را در استان خوزستان داریم، تصریح کرد: تعیین تکلیف واحدهای بدون متقاضی توسط وزارت راه و شهرسازی در حال پیگیری است و در این رابطه سناریوهای مختلفی مطرح شده که تدوین شیوه‌نامه، تسهیل شرایط واگذاری، تفاهم با سازنده‌ها و... از آن جمله است.

وی با بیان این‌که هنوز جمع‌بندی نهایی چگونگی واگذاری واحدهای بدون متقاضی نرسیده‌ایم، تصریح کرد:‌ در شهرهای اطراف تهران از جمله هشتگرد و پرند نیز واحدهایی را داریم که به دنبال واگذاری آنها با تسهیل شرایط هستیم.

نگاهی به آمار واحدهای مسکن مهر در دست ساخت نشان می‌دهد که از حدود ۵۰ هزار واحد پروژه‌های هسا کمی بیش از ۱۶ هزار واحد بدون متقاضی هستند. همین مسئله باعث شده تا پیشرفت فیزیکی این واحدها کُند شود.

بیشترین واحد بدون متقاضی مسکن مهر (هسا) در شهرهای هشتگرد، فولادشهر اصفهان و رامین استان خوزستان به ترتیب با حدود ۵ هزار واحد، ۲۰۰۰ و ۱۲۰۰ واحد قرار دارد.

 

تسنیم

    نظرات