بلیت قطار فعلا گران نشده است

بلیت قطار فعلا گران نشده است

http://www.bananews.ir/رئیس هیأت مدیره انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی رجاء تأکید کرد: بلیت قطارهای مسافری فعلا بدون هیچ‌گونه افزایش قیمتی از سوی شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی به مشتریان عرضه می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir سید حسن موسوی‌نژاد درباره آخرین وضعیت نرخ فروش بلیت قطار گفت: شرکت‌های خصوصی فعال حمل و نقل مسافری راه‌آهن فروش بلیت قطار را در حال حاضر با توجه به ادعای سازمان حمایت حقوق مصرف‌کننده و تولید‌کننده با تخفیف به مشتریان عرضه می‌کنند تا این مشکل با مذاکرات بین طرفین برطرف شود.

وی با بیان اینکه هیأت مدیره شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران پس از نشست‌های فراوان کارشناسی با اعضای انجمن صنفی شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی با شناور شدن نرخ بلیت قطار و افزایش به طور متوسط هشت درصدی نرخ بلیت موافقت کرد، افزود: این تصمیم بر اساس ماده ۹ قانون دسترسی آزاد به شبکه حمل و نقل ریلی مصوبه سال ۱۳۸۴ مجلس شورای اسلامی اتخاذ شده و انتظار داریم این ظرفیت‌های قانونی در بررسی‌های نهایی برای تعیین نرخ بلیت قطارهای مسافری لحاظ شود.

طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی، مدیر عامل شرکت حمل و نقل ریلی رجاء اظهار کرد: برای نرخ‌گذاری نهایی بررسی‌های مشترک میان فعالان حمل و نقل ریلی و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ادامه دارد و تا اخذ تصمیم نهایی فعلا قیمت بلیت با تخفیف و بدون هیچ گونه افزایشی عرضه می‌شود.

وی با بیان اینکه تخفیفات اعمالی از سوی شرکت‌های حمل و نقلی در مقطع کنونی همان تخفیفاتی است که بر اساس نرخ‌گذاری شناور در ایام غیر پیک تعیین شده بودیاداور شد: راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران با توجه به هزینه بالای قطارهای مسافری، هزینه سنگین تعمیر و نگهداری قطار‌ها،‌ احتساب ترددهای یک‌سر خالی و ضریب اشغال پایین صندلی‌ها در ایام غیرپیک، با این افزایش نرخ موافقت کرد.

موسوی‌نژاد یادآور شد: علاوه بر این در سالیان گذشته هیچ سرمایه‌گذاری جدیدی در حوزه ریلی صورت نگرفت که علت این عدم سرمایه‌گذاری توجیه‌پذیر نبودن آن و ضرر و زیان شرکت‌های ریلی است در نتیجه راه حل نهایی این است که تعیین قیمت به بازار واگذار شود.

 

ایسنا

    نظرات