آلاینده‌های جوی افزایش می‌یابد

آلاینده‌های جوی افزایش می‌یابد

http://www.bananews.ir/مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به افزایش نسبی دمای نیمه شمالی کشور، از افزایش آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت طی دو روز آینده خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ احد وظیفه گفت: تحلیل نقشه‌های هواشناسی، گذر موج ضعیفی را از مناطق جنوبی کشور در روز چهارشنبه نشان می‌دهد که در استان‌های بوشهر، جنوب فارس و از بعدازظهر هرمزگان و جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان سبب ابرناکی و احتمالا بارش پراکنده می‌شود.

وی اظهار کرد: روز جمعه با گذر موج دیگری از نوار شمالی کشور و همچنین نفوذ زبانه هوای پرفشار و جریانات شمالی بر روی دریای خزر، در شهرهای شمالی آذربایجان‌ها و بتدریج در استان‌های ساحلی دریای خزر ابرناکی، بارندگی و کاهش دما پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی کشور با اشاره به اینکه از لحاظ دمایی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه افزایش نسبی دما در نیمه شمالی کشور به ویژه سواحل دریای خزر رخ خواهد داد، گفت: طی این مدت در شهرهای صنعتی و پرجمعیت افزایش آلاینده‌های جوی پیش‌بینی می‌شود، همچنین در روز چهارشنبه مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود.

به گفته وظیفه، آسمان تهران در روز چهارشنبه ۲۳ دی، کمی ابری، در پاره‌ای نقاط غبارآلود، گاهی وزش باد با بیشینه و کمینه دمای ۱۲ و ۳ درجه سانتیگراد و در روز پنجشنبه ۲۴ دی، کمی ابری، همراه با غبار محلی با بیشینه و کمینه دمای ۱۳ و ۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

 

ایسنا

    نظرات