‌حاشیه زاینده رود در تسخیر ساخت و سازها

‌حاشیه زاینده رود در تسخیر ساخت و سازها

http://www.bananews.ir/‌رئیس سازمان نظام مهندسی استان چهارمحال و بختیاری ساخت و سازهای فاقد مجوز قانونی و بدون پروانه و ساخت و ساز در حاشیه زاینده رود را از مشکلات سازمان نظام مهندسی دانست.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)، سیامک مشرف در آیین بازدید استاندار از سازمان نظام مهندسی، با اشاره به اینکه وظیفه سازمان نظام مهندسی افزایش کیفیت ساخت و ساز و استفاده از تکنولوژی جدید است، اظهار کرد: سازمان با توجه به پتانسیل بالقوه در صدد است با همکاری و عنایت دیگر نهادها و استانداری، طرح‌های مفید و مطلوبی را اجرا کند. وی از وجود ۱۳ دفتر نمایندگی ساختمان در سطح استان خبر داد و گفت: این دفاتر در شهرستان بروجن، فرخشهر، فارسان، سامان شلمزار، فرادنبه، اردل، بن، لردگان و چالشتر هستند که دفتر نمایندگی در فرخ‌شهر به عنوان ساختمان نمونه کشوری از لحاظ تأمین انرژی نوین، معرفی شد.

مشرف ساخت و ساز های فاقد مجوز قانونی و بدون پروانه و ساخت و ساز در حاشیه زاینده رود را از مشکلات این سازمان دانست و افزود: متأسفانه مردم برای استحکام بنا به کارشناسان قوه قضائیه مراجعه می‌کنند، در حالی‌که مجوز استحکام بنا باید در دست این سازمان باشد.

وی تعداد اعضای این سازمان را چهارهزار نفر دانست و خاطر نشان کرد: متأسفانه مجتمع و مجموعه فرهنگی برای این اعضاء وجود ندارد و سازمان به عنوان سرمایه گذار در نظر دارد قطعه زمینی به مساحت ۱۰ هکتار در منظریه را به این موضوع با همکاری نهادهای دولتی اختصاص دهد.

لزوم نظارت کامل در مجوز ساخت و ساز بناها

استاندار چهارمحال و بختیاری نیز در بازدید از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، گفت:‌ بنیاد مسکن، سازمان نظام مهندسی، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها باید نظارت کامل در مورد مجوز ساخت و ساز بناها داشته باشند.

‌قاسم سلیمانی دشتکی ‌اظهار کرد: با توجه به تحول در اقتصاد کشور، هر استانی باید در راستای پیشرفت و مزیت خود حرکت کند.

وی با اشاره به طرح‌های فنی و مشکلات ارائه شده در سطح استان، تصریح کرد: زمینی به منظور ایجاد مجموعه بزرگ فرهنگی، ورزشی در خارج از محدوده شهر به این سازمان تعلق گیرد تا کمک در گردشگری و تأمین برخی از نیازهای اعضا و دیگر عموم کند.

وی افزود: لازم است این مجموعه پس از طراحی کامل، در کارگروه ویژه در استانداری مطرح شود.

سلیمانی دشتکی خاطر‌نشان کرد: بنیاد مسکن، سازمان نظام مهندسی، بخشداری‌ها و دهیاری‌ها باید نظارت کامل در مورد مجوز ساخت و ساز بناها داشته باشند و اگر ساختمانی بدون مجوز ساخته شود علاوه بر جریمه، برخورد قانونی با آن شود.

وی با اشاره به اخذ مجوز پروژه راه آهن اصفهان-شهرکرد- اهواز‌، تصریح کرد: اجرای این پروژه باعث اشتغال دو هزار نفر شده که بهره‌برداری آن موجب جابه جایی چندین هزار مسافر و بار در روز خواهد شد که از نظر ملی، طرحی ارزشمند است.

استاندار چهارمحال و بختیاری در پایان ‌گفت: اتمام فراز و نشیب‌های برجام و به نتیجه رسیدن آن ‌هم باعث بالا رفتن جایگاه کشور می‌شود‌.

 

ایسنا

    نظرات