افزایش آلاینده‌های جوی در شهرهای پرجمعیت کشور

افزایش آلاینده‌های جوی در شهرهای پرجمعیت کشور

http://www.bananews.ir/مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی از برقراری جو نسبتا آرام در غالب نقاط کشور طی امشب و روز آینده و افزایش آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ احد وظیفه گفت: بر اساس تحلیل آخرین داده‌های هواشناسی، امروز در پاره‌ای مناطق شمالی کشور بویژه سواحل شمالی و شمال شرق در بعضی ساعات شاهد بارش باران و در ارتفاعات برف خواهیم بود که انتظار می‌رود از بعدازظهر امروز بتدریج از میزان ابرناکی در این مناطق نیز کاسته شود.

وی با بیان اینکه با خروج این جریانات، جوی نسبتا آرام طی امشب و فردا در غالب مناطق کشور حاکم خواهد بود، اظهار کرد: از روز یکشنبه با نفوذ زبانه کم‌فشار در سواحل شمالی کشور شاهد افزایش تدریجی دما طی روز‌های یکشنبه و دوشنبه در سواحل شمالی کشور خواهیم بود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی با اشاره به اینکه خلیج فارس در روز یکشنبه در نواحی مرکزی مواج پیش‌بینی شده است، افزود: به سبب سکون هوا در روز یکشنبه و دوشنبه افزایش آلاینده‌های جوی در شهرهای صنعتی و پرجمعیت دور از انتظار نیست، از اواخر وقت روز دوشنبه نیز موجی کوتاه و کم‌دامنه به مرزهای غربی کشور نفوذ کرده که موجب شروع بارش‌ها در شمال غرب و غرب خواهد شد.

وظیفه در پایان در مورد وضعیت هوای استان تهران طی روزهای آینده، گفت: آسمان تهران در روزهای یکشنبه و دوشنبه۲۷ و ۲۸ دی، کمی ابری، در پاره‌ای نقاط غبار محلی با حداکثر و حداقل دمای ۱۱ و ۲ و ۱۲ و ۳ درجه سانتیگراد خواهد بود.

 

ایسنا

    نظرات