اصلاح قانون «نحوه جلوگیری از آلودگی هوا» در کمیسیون مشترک بررسی می‌شود

اصلاح قانون «نحوه جلوگیری از آلودگی هوا» در کمیسیون مشترک بررسی می‌شود

http://www.bananews.ir/نمایندگان شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) به تشکیل کمیسیون مشترکی برای بررسی لایحه اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا رای دادند.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir پیشنهاد اصل هشتادوپنجی شدن (بررسی در کمیسیون به نیابت صحن علنی) لایحه اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا از سوی عباس رجایی، رئیس کمیسیون کشاورزی در جلسه علنی امروز مجلس مطرح شد.

رجایی آلودگی هوا را از مشکلات مبتلابه جامعه در روزهای اخیر عنوان و خاطرنشان کرد: باز هم مدارس تعطیل شده و ادارات دولتی هم فردا با کاهش ساعت اداری مواجه هستند. وجود این روزهای ناسالم که معضلات زیادی را به وجود آورده، اثرات اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی دارد.

وی با اشاره به اثر آلودگی هوا بر سلامت انسان، بر لزوم چاره‌اندیشی برای حل این معضل تاکید کرد.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس گفت که این کمیسیون آمادگی دارد این لایحه را به شکل اصل هشتادوپنجی بررسی کند.

در ادامه علی لاریجانی، رئیس مجلس اصل هشتادوپنجی شدن این لایحه و تشکیل کمیسیون مشترک برای رسیدگی به آن را به رای مجلس گذاشت که نمایندگان با ۱۰۵ رای موافق، ۲۹ رای مخالف و دو رای ممتنع از مجموع ۱۹۶ نماینده حاضر با آن موافقت کردند.

براساس این مصوبه، کمیسیون مشترک رسیدگی به لایحه اصلاح قانون نحوه جلوگیری از آلودگی هوا تشکیل می‌شود و این کمیسیون به نیابت از صحن علنی مجلس لایحه را بررسی و تصویب خواهد کرد.

 

ایسنا

    نظرات