پروژه‌های راه و مسکن استان اصفهان که در دهه فجر افتتاح می‌شود

پروژه‌های راه و مسکن استان اصفهان که در دهه فجر افتتاح می‌شود

پروژه‌های راه و مسکن استان اصفهان که در دهه فجر افتتاح می‌شودمدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اعلام کرد: همزمان با سی وهفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۱۰ هزار و۴۲۳ واحد مسکن مهر و ۹۰ پروژه راهسازی وراهداری و یک بیمارستان عمومی در استان اصفهان به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ حجت الله غلامی افزود: به مناسبت دهه فجر انقلاب اسلامی در آینده‌ای نزدیک بیش از ۱۰ هزار واحد مسکن مهر استان اصفهان افتتاح و به متقاضیان تحویل می‌گردد.

وی گفت: از این تعداد یکهزار و ۶۳۷ واحد آن مربوط به شهرهای بالای ۲۵ هزار نفر، یکهزار و۶۵۲ واحد مربوط به شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر و ۷هزار و۱۳۴ واحد مربوط به شهرهای جدید مجلسی، بهارستان و فولادشهر می‌باشد که با اعتباری بیش از ۵ هزار میلیارد ریال آماده تحویل است.

وی اظهار کرد: از ۲۲۲ هزار واحد مسکن مهر استان اصفهان که در برنامه‌های این استان بوده تا کنون ۱۸۱ هزار واحد افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است که ۱۰هزارو ۴۲۳ واحد آن در دهه فجر سال جاری و مابقی تا پایان شهریورماه سال ۹۵ آماده تحویل خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به افتتاح این مرحله از مسکن مهر استان اصفهان افزود: در مجموع افتتاحیه‌های این استان در بخش مسکن مهرشهری وروستایی به بیش از ۱۹۱هزار واحد خواهد رسید که نشانگر تحقق ۹۰ درصدی برنامه تامین مسکن مهر استان اصفهان است.

غلامی با اشاره به ۹۰ پروژه راهسازی و راهداری آماده افتتاح این اداره کل تصریح کرد: ۱۷ پروژه احداث، بهسازی و آسفالت باند دوم، ۳۶ پروژه روکش آسفالت گرم راههای اصلی، چهار پروژه احداث و ساماندهی پل و تقاطع، هفت پروژه آسفالت گرم و سطحی راه‌های روستایی و ۲۶ پروژه در قالب ملایم سازی، ایمن سازی، تجدید خط کشی، اجرای روشنایی، تهیه و نصب علائم ایمنی و اجرا و نصب گاردریل و ... با اعتباری بیش از یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال آماده بهره‌برداری است.

این مقام ارشد راه و شهرسازی از جمله مهمترین پروژه‌های راهسازی آماده افتتاح به عنوان پروژه بزرگراهی در استان را محور نایین – انارک، بادرود – کاشان، گلپایگان – موته، خمین – گلپایگان، محمدآباد – نصرآباد، علویجه به پلیس راه، سفیدشهر – محمدآباد، قلعه شور – رحیم آباد، اوزونبلاغ – فریدونشهر، کلیشاد – اسلام آباد، مبارکه – طالخونچه – بروجن نام برد و گفت: ۱۱۸کیلومتر بزرگراه، ۱۵ کیلومتر بهسازی راه روستایی، ۵۳کیلومتر راه اصلی و هفت دستگاه پل و تقاطع در این راستا احداث شده است.

وی از افتتاح پروژه بیمارستان ۱۴۰ تخت خوابی کلیشاد خبر داد وگفت: این بیمارستان در شهرستان فلاورجان در چهار طبقه با مساحت ۱۹ هزار و ۳۵۳ متر مربع و با پیشرفت فیزیکی ۹۹ درصد آماده بهره‌برداری است.

مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان نوع کاربری بیمارستان کلیشاد را عمومی عنوان کرد و افزود: این بیمارستان با امکانات انجام اعمال جراحی و دارا بودن بخش‌های مختلف از جمله بخش بستری زنان و زایمان، بستری کودکان، داخلی، icu ، ccu، پلی کلینیک تخصصی، رادیولوژی، آزمایشگاه، فیزیوتراپی، اورژانس و بخشهای تخصصی دیگر با اعتباری بالغ بر ۱۴۳ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ابراز امیدواری کرد با تلاش مجموعه مدیریت استان و تمام کارکنان مجموعه راه وشهرسازی و تامین منابع مالی لازم بتوان شاهد توسعه و رونق هرچه بیشتر پروژه‌های راه و مسکن در استان پهناور اصفهان باشیم.

 

ایسنا

    نظرات