اولین پرواز مستقیم ایرفرانس در هفته‌های آتی به تهران انجام می‌شود

اولین پرواز مستقیم ایرفرانس در هفته‌های آتی به تهران انجام می‌شود

http://www.bananews.ir/رئیس انجمن کارآفرینان فرانسه گفت: در هفته‌های آتی اولین پرواز مستقیم ایرفرانس هواپیمایی فرانسه به تهران انجام می‌شود.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir نشست فعالان اقتصادی و بخش خصوصی ایران و فرانسه در محل انجمن کارآفرینان فرانسه(مدف) با حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهوری اسلامی ایران و نخست‌وزیر فرانسه و رئیس مدف برگزار شد.

نخست‌وزیر فرانسه در این نشست با اشاره به سوابق همکاری مثبت و تاریخی دو کشور، گفت: بیشترین ضرر را از تحریم ایران متحمل شدیم و توافق هسته‌ای باب جدیدی را در روابط دو کشور می‌گشاید و فرانسه خواهان همکاری‌های همه جانبه با ایران است.

"مانوئل کارلوس ولس" نخست‌وزیر فرانسه انعقاد چند موافقت‌نامه بین بخش‌های خصوصی دو کشور در این نشست را نشانه خوبی برای اراده دو کشور و بخش‌های خصوصی ایران و فرانسه برای گسترش تعاملات دانست و اظهار داشت: این آغازی خوب برای گسترش همکاری‌های سیاسی و تحکیم روابط سیاسی دو کشور بر مبنای منافع مشترک اقتصادی است.

رئیس انجمن کارآفرینان فرانسه(مدف) نیز در این نشست بر لزوم توسعه همه‌جانبه همکاری‌ بخش‌های خصوصی ایران و فرانسه در عرصه‌های مختلف به ویژه پروژه‌های زیرساختی را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد: در هفته‌های آتی اولین پرواز مستقیم ایرفرانس هواپیمایی فرانسه به تهران انجام می‌شود که نشانه‌ای از آغاز عملی اقدامات برای گسترش روابط دو کشور خواهد بود.

محسن جلالی‌پور رئیس اتاق ایران نیز در این نشست، گفت: منطق سیاسی که در دوران تحریم حاکم بود، به اعتماد ایرانی‌ها لطمه زد که لازم است این اعتماد بازسازی شود.

رئیس اتاق ایران خواستار تمهیدی برای سرعت بخشیدن به فعالیت‌های بانکی، پولی و بیمه‌ای بین دو کشور شد و اظهار داشت: تعلل فرانسه در این عرصه باعث پیش افتادن رقبا و عقب‌افتادن این کشور در همکاری‌های اقتصادی با ایران خواهد شد.

در پایان این نشست سه سند همکاری در عرصه‌های خودروسازی، بهداشت و سلامت و کشاورزی بین بخش‌های خصوصی دو کشور به امضاء رسید.

 

تسنیم

    نظرات