آغاز برقی‌سازی قطار تهران- مشهد

آغاز برقی‌سازی قطار تهران- مشهد

http://www.bananews.ir/مدیرکل راه آهن خراسان از آغاز پروژه برقی‌سازی قطار تهران- مشهد با اعتبار ۶۰ هزار میلیارد ریال و بهره‌برداری از دو پروژه تراک‌بندی محور تهران – مشهد و توسعه ایستگاه مسافری مشهد همزمان با حضور رئیس‌جمهوری به خراسان رضوی خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ هادی‌ ضیایی‌مهر اظهار کرد: فردا همزمان با حضور رئیس جمهوری پروژه برقی کردن محور تهران- مشهد با اعتبار ۶۰ هزار میلیارد ریال آغاز می‌شود که با اجرای این طرح ظرفیت ایستگاه های مسافری مشهد به ۳۵ میلیون نفر افزایش می‌یابد.

وی با بیان این‌که براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته در صورت تامین مالی به موقع این پروژه ظرف مدت ۴۲ ماه آن به پایان می‌رسد، اظهار کرد:‌ همزمان با آغاز این طرح بهره برداری از دو پروژه تراک‌بندی محور تهران- مشهد به منظور هوشمندسازی ترافیک قطارها و همچنین توسعه ایستگاه مسافری مشهد انجام خواهد شد.

وی افزود:با اجرای تراک‌بندی محور تهران- مشهد شاهد افزایش تردد قطارها تا ۲۰۰زوج قطار خواهیم بود.

وی با اشاره به نیاز پروژه تراک‌بندی به توسعه ایستگاه های مسافری تصریح کرد: به همین منظور با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته بهره برداری از توسعه ایستگاه مسافری مشهد همزمان با پروژه تراک بندی این محور انجام خواهد گرفت.

مدیرکل راه آهن خراسان با بیان این‌که با اجرای پروژه تراک بندی محور تهران- مشهد ظرفیت مسافری آن به ۲۰ میلیون نفر مسافر افزایش می‌یابد، گفت:‌دو پروژه تراک‌بندی محور تهران- مشهد و توسعه ایستگاه مسافری مشهد با اعتبار ۳ هزار میلیارد تومانی انجام شده است.

 

تسنیم

    نظرات