توزیع وام بافت‌های فرسوده بین ۳۱ استان کشور

توزیع وام بافت‌های فرسوده بین ۳۱ استان کشور

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: کمک ۲۰۰ میلیارد تومانی دولت برای تامین مابه التفاوت سود بانکی نوسازی بافت‌های فرسوده بین ۳۱ استان کشور بر اساس تقاضای استان‌ها توزیع شده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ محمدسعید ایزدی اظهار کرد: استان‌های تهران با ۶ هزار، آذربایجان شرقی ۴۵۰۰، اصفهان ۲ هزار، گیلان ۳ هزار، مازندران ۴ هزار، همدان ۳ هزار، فارس ۲۱۰۰، خوزستان ۱۸۰۰، خراسان رضوی ۱۹۰۰، کرمان ۱۳۰۰، اردبیل ۱۵۰۰، آذربایجان غربی ۱۴۰۰، گلستان ۱۷۰۰، سیستان و بلوچستان، سمنان و قزوین هرکدام با ۱۱۰۰ سهمیه از جمله استان‌هایی هستند که بیشترین تقاضا برای دریافت وام بافت‌های فرسوده را داشته‌اند.

وی افزود: مبلغ تسهیلات برای کلان‌شهرها ۵۰ میلیون تومان، شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر ۴۰ میلیون و سایر شهرها ۳۰ میلیون تومان است که ۵۰ هزار تسهیلات اعلام شده فعلی بین این شهرها توزیع شده است.

مدیرعامل شرکت عمران و بهسازی شهری تصریح کرد: اعلام کمک ۲۰۰ میلیارد تومانی دولت به بافت‌های نارآمد که آقای نوبخت اعلام کردند در راستای تعهد اعطای ۳۰۰ هزار وام بافت‌های فرسوده است که دولت مابه‌التفاوت سود بانکی را تامین می‌کند.

به گفته‌ی ایزدی، ۲۰۰ میلیارد تومان فعلی با سود ۱۴ درصد برای سال‌های اول و دوم به ۵۰ هزار واحد مسکونی اختصاص می‌یابد. پیش از این نیز به ۵۷ هزار واحد تسهیلات اختصاص یافته بود که با رقم فعلی این تعداد به ۱۰۷ هزار واحد می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه هیات وزیران قرار بود ۳۰۰ هزار وام نوسازی به بافت‌های فرسوده اختصاص یابد. این وام با بهره ۲۴ درصد برای دو ساله اول و ۲۱ درصد برای فروش اقساطی ۱۰ ساله بود. دولت تقبل کرده که ۱۰ درصد از مبلغ سود را پرداخت کند. لذا متقاضیان برای دو سال اول ۱۴ درصد و برای ۱۰ سال بعدی ۱۱ درصد سود پرداخت خواهند کرد.

ایزدی اظهار امیدواری کرد: برای سال‌های بعدی وام بافت‌های فرسوده به سقف ۳۰۰ هزار تسهیلات هدف گذاری شده برسد.

 

ایسنا

    نظرات