بلندمرتبه‌سازی در کل تهران ممنوع شد

بلندمرتبه‌سازی در کل تهران ممنوع شد

http://www.bananews.ir/رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران گفت: بر اساس مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی بلندمرتبه‌سازی در کل تهران ممنوع شد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ اقبال شاکری با اشاره به مصوبه اخیر شورای عالی معماری و شهرسازی کشور، اظهار داشت: چندی پیش در جلسه شورای عالی شهرسازی کشور موضوع بلندمرتبه‌سازی در تهران مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه بر اساس دستور هیئت وزیران این موضوع بررسی شده است،‌ ادامه داد: طبق مصوبه این جلسه بلندمرتبه‌سازی از طریق توافق، تشکیل پرونده، شهرداری، کمیسیون ماده ۵ و کمیته‌های این کمیسیون تا تعیین تکلیف قطعی مکان‌یابی و ضوابط این ساختمان‌ها ممنوع اعلام شد.

رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران با ابراز اینکه این مصوبه از تاریخ ۱۵ دی ابلاغ شده است، تصریح کرد: در این مصوبه بررسی تأثیر ارتفاع ساختمان‌ها در جریان باد نیز در دستور کار قرار گرفته و بر این اساس سازمان‌های هواشناسی و محیط زیست موظف به بررسی این موضوع شدند چراکه اظهاراتی مبنی بر تأثیر بلندمرتبه‌سازی در جریان باد مطرح شده است.

وی با اعلام "در این مصوبه همچنین اعلام شده کلان‌شهرها باید ریل‌محور باشند یعنی گسترش حمل و نقل عمومی ریلی باید مورد بررسی قرار گیرد" گفت: برای تدوین مکان‌یابی احداث ساختمان‌های بلندمرتبه در تهران و کل کشور از نظرات متخصصین، کارشناسان  و دانشگاه‌ها استفاده خواهد شد.

 

تسنیم

    نظرات