سیمای اصفهان زیباتر می‌شود

سیمای اصفهان زیباتر می‌شود

http://www.bananews.ir/مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان از اجرای ۶۰ پروژه زیباسازی شهری تا پایان سال جاری در اصفهان خبر داد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir مهدی با اعلام این خبر اظهار کرد: ۶۰ پروژه با موضوع زیباسازی شهر اصفهان در دستور کار این سازمان قرار گرفته است که در نقاط مختلف شهر اصفهان اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه طراحی و اجرای این طرح‌ها با برگزاری اتاق‌های فکر و بررسی کارشناسان این سازمان در گارگروه‌های نماد و حجم، گرافیک و نقاشی صورت گرفته است، افزود: سعی بر آن است تا مولفه‌های نمادین شهر اصفهان در این آثار نمایان شود.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان تصریح کرد: این طرح‌ها در قالب نمادهای حجمی، آبنمادها، نورپردازی و دیوارنگاره‌ها در سطح شهر انجام می‌شود.

بقایی با اشاره به تاثیر نمادها و عناصر شهری در ایجاد هویت در شهروندان ادامه داد: در طراحی نمادهای حجمی و آبنمادها که یا به صورت متحرک هستند و یا نمایی از تحرک را در طراحی خود دارند بر انتقال پیام‌ها و مفاهیم اجتماعی تلاش شده است.

وی با اشاره به اهمیت وجود سیمای شهری زیبا و تاثیر آن بر افزایش نشاط اجتماعی و سلامت روان شهروندان و طراوت شهر گفت: در همین راستا سازمان زیباسازی شهرداری اصفهان تا پایان سال جاری پروژه‌های خود را در چند بخش به انجام می‌رساند و سایر طرح‌های این سازمان نیز در سال آینده چهره اصفهان را زیباتر ترسیم خواهد کرد.

وی اقدامات سازمان زیباسازی شهر اصفهان را در گرو همراهی و مشارکت شهروندان در ارایه نظرات و ایده‌های خود به کارشناسان این مجموعه دانست و تاکید کرد: مردم همواره یکی از ارکان اصلی توسعه شهری هستند و امید می‌رود در این زمینه نیز یار سازمان زیباسازی در اجرای طرح‌های مختلف شهری باشند.

وی در پایان از شهروندانی که با در اختیار قرار دادن دیواره املاک خود این سازمان را در اجرای پروژه‌های دیوارنگاره و نورپردازی یاری کردند، تشکر کرد.

 

ایسنا

    نظرات