مصرف آب در کرمانشاه به مرز هشدار رسید

مصرف آب در کرمانشاه به مرز هشدار رسید

http://www.bananews.ir/مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه گفت: میزان مصرف آب در کرمانشاه به مرز هشدار رسیده است.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir)؛ منصور کیاور با اشاره به افزایش دمای چند روز اخیر اظهار کرد: به دلیل گرمای هوا افزایش قابل توجهی در مصرف آب داشتیم و میزان مصرف آب در کرمانشاه به اوج خود رسیده است.

وی شست و شو، استحمام پی در پی، استفاده مداوم از کولرهای آبی و ... را از دلایل افزایش مصرف آب طی چند روز اخیر اعلام کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه اظهار کرد: مصرف سریع و زیاد و کاهش ذخیره آب در مخازن نشانگر مصرف بالای مشترکین است.

به گفته این مسئول، این افزایش مصرف موجب شده در بیشتر شهرهای استان از جمله شهر کرمانشاه و شهرهای گرمسیری میزان مصرف آب به مرز هشدار برسد.

کیاور یادآوری کرد: افزایش مصرف آب باعث افت فشار و حتی قطعی در برخی از مناطق مرتفع و طبقات بالا شده است.

وی از مشترکین خواست مصرف آب را مدیریت و در این ایام از مصارف غیرضروری اجتناب کنند تا سایر شهروندان از آب شرب محروم نشوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان کرمانشاه پرهیز از شست و شوهای غیرضروری، پرهیز از آبیاری درختان در ساعات گرم، باز نگذاشتن آب حین مسواک زدن، استحمام و ظرف شستن، قرار دادن کولرهای آبی در سایه و ... را از راهکارهای ساده‌ای دانست که می‌تواند در مدیریت مصرف آب موثر باشد.

کیاور در ادامه با اشاره به وجود بیش از ۳۶۰ هزار مشترک آب در استان، کرمانشاه را یکی از استان‌های پرمصرف در زمینه آب دانست.

وی با بیان اینکه استاندارد مصرف آب برای هر فرد در شبانه روز بین ۱۵۰ تا ۱۸۰ لیتر است، تصریح کرد: این رقم در فصل گرم در استان کرمانشاه به ۲۰۰ تا ۲۷۰ لیتر در شبانه روز هم می‌رسد.

 

ایسنا

    نظرات