تعرفه فعلی آب امکان ارائه خدمات شایسته را نمی‌دهد

تعرفه فعلی آب امکان ارائه خدمات شایسته را نمی‌دهد

http://www.bananews.ir/معاون وزیر نیرو با تاکید بر این که مسئولان باید با مردم صادقانه سخن بگویند، می‌گوید تعرفه فعلی آب امکان ارائه خدمات شایسته را نمی‌دهد.

به گزارش بنانیوز(BanaNews.ir رحیم میدانی، معاون وزیر نیرو و رییس کنفرانس ملی اقتصاد آب در مراسم اختتامیه این کنفرانس گفت: موضوع اقتصاد آب به عنوان یکی از مهم‌ترین مساله‌ها اعلام شده و امیدواریم این همایش موجب افزایش ارتباط با دانشگاهیان و همچنین ایجاد تحول فکری در جامعه شود، چون مبدا همه تحولات از دیدگاه انسان‌ها آغاز می شود.

وی با تصریح این‌که باید فکر خودمان را تغییر دهیم، همینطور که در دولت بازهم همت مسئولان بخش آب این بود که تمام مسائل را به طور آشکار با مردم در میان بگذاریم، ادامه داد: ضعف‌هایی در صنعت آب وجود دارد که باید آن‌ها را برطرف کنیم، چرا که اگر ضعف‌ها کنار نرود نمی توان انتظار توسعه پایدار داشت.

معاون وزیر نیرو در امور آب در ادامه گفت: ما چون در داخل بحران آب زندگی می‌کنیم برای ما عادی شده است، در حالی که بخش‌های مختلف حوزه آب باید خیلی بیشتر مورد توجه قرار بگیرد، چه در موارد بودجه و چه در برنامه‌های توسعه ای و باید تلاش شود که تمام جوانب برای حل بحران آب برطرف شود. ما باید خودمان را فدای آب کنیم، نه اینکه آب فدای میز و سمت شود.

میدانی با اشاره به این‌که روح خدمتگزاری به مردم این است که آینده نگری کنیم و آنچه به خیر و صلاح مردم است بیان شود، تصریح کرد: البته ممکن است مردم در ابتدا صحبت‌های ما را تلخ ببینند، ولی این مساله به نفع آینده کشور است، چرا که تعرفه‌های فعلی امکان ارایه خدمات آن طور که شایسته است را نمی‌دهد.

وی افزود: البته اینکه ما مدام برای مردم استرس ایجاد کنیم درست نیست، ما باید شرایطی را ایجاد کنیم تا روز به روز کیفیت آب و خدمات و دسترسی به اطلاعات پایه آب حداقل مانند کشورهای همسایه وبهتر از آن باشد، به طور کلی فهرست بلند بالایی از اقدامات است که هنوز نتوانستیم به آن ها دست یابیم.

وی در پایان گفت: تصمیم گیرندگان باید اولویت های ما را جدی‌ بگیرند. امیدوارم این کنفرانس بتواند عاملی بر ارتقای صنعت آب باشد و مشکلات این حوزه به عنوان یک دغدغه همگانی برای تمام سازمان ها تبدیل شود. باید آدم‌های مصری باشیم و با هر بادی نلرزیم. حرف‌هایمان را با افتخار بزنیم چراکه آینده نشان خواهد داد که این دلسوزی ها به نفع کشور است.

 

ایسنا

    نظرات